REKLAMA
REKLAMA

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trepczy uczczą Dzień Ziemi

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię.

Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Polsce obchodzony jest od 1990 roku.

Uczniowie Kółka Przyrodniczego ze Szkoły Podstawowej w Trepczy z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia 2014 r. przeprowadzą zbiórkę elektrośmieci. Zbiórka będzie prowadzona w miejscowościach Trepcza, Międzybrodzie, Dębna i Srogów Dolny.

Odpady elektryczne i elektroniczne będą odbierane od godziny 10.00 do 14.00 w następujących miejscach:
•    Trepcza – przy przystanku naprzeciw budynku szkoły
•    Międzybrodzie – przy drodze powiatowej  naprzeciw domu ludowego
•    Dębna – przy sklepie
•    Srogów Dolny – przy domu ludowym

Co to są elektrośmieci?
Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny – to stare lub niesprawne urządzenia RTV, AGD, komputery, monitory, narzędzia elektryczne – słowem każde urządzenie, które działa na prąd poprzez włączenie do kontaktu lub na baterie. Nawet stare lub niesprawne zabawki elektryczne są traktowane jako odpad niebezpieczny i oznaczone piktogramem przekreślonego kosza – to oznacza, że nie można ich wyrzucać łącznie z odpadami komunalnymi (domowymi). Prawo zabrania również demontowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w warunkach domowych
Sprzęty elektryczne i elektroniczne zwierają metale ciężkie takie jak rtęć, kadm, ołów, które przyczyniają się do powstawania chorób nowotworowych, chorób serca i innych.

materiał nadesłany

18-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)