REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj inauguracyjne sesje Rady Miasta i Rady Powiatu. Poznamy prezydium. Czy dowiemy się kto będzie starostą?

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpoczną się pierwsze sesje nowych rad: miejskiej i powiatowej. Wybrani rajcy złożą ślubowanie i wybiorą przewodniczących oraz wiceprzewodniczących. Prawdopodobne jest, że poznamy również starostę sanockiego. Kto ma największe szanse?

O zwołaniu sesji inaugurujących pracę nowo wybranych radnych decyduje komisarz wyborczy. W Sanoku odbędą się one w poniedziałek 1 grudnia o godzinie 17:00. Rada Miasta będzie obradować w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, natomiast Rada Powiatu w Sali Senackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Najpierw radni odbiorą zaświadczenia o powołaniu na stanowisko, by chwilę później złożyć ślubowanie. Następnie zapadną decyzje dotyczące składu prezydium. Dowiemy się kto zostanie przewodniczącym, a kto przez najbliższe cztery lata będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Dodatkowo, jeśli chodzi o sesję Rady Powiatu, istnieje możliwość, że już dziś poznamy starostę i wicestarostę sanockiego. Wniosek o przeprowadzenie wyborów może złożyć każdy z radnych. Głosowanie całego składu rady zdecyduje, czy wejdzie on do porządku obrad.

Pierwsze spekulacje związane z osobą, która ma największe szanse na fotel starosty dotyczyły Wojciecha Pruchnickiego, byłego radnego miejskiego, związanego z lokalnymi strukturami PiS. Na rynku nazwisk wymieniano również Alicję Wosik (PSL), Grażynę Borek (PSL) oraz Roberta Pieszczocha (Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej).

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarliśmy w ostatnich godzinach wynika, że możliwe są dwa scenariusze:

– Koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską i Zjednoczonymi Samorządowcami Ziemi Sanockiej. Prawdopodobnie, kandydatem na starostę będzie Robert Pieszczoch, natomiast na wicestarostę Grażyna Borek.

– Koalicja Zjednoczonej Prawicy z Towarzystwem Sanoka i Ziemi Sanockiej. Szansę na otrzymanie mandatu starosty zyska Roman Konieczny, a o kontynuowaniu misji wicestarosty będzie mógł pomyśleć Wacław Krawczyk.

Wiadomości związane z pierwszymi decyzjami radnych będziemy przekazywać na bieżąco.

 

 

01-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)