REKLAMA
REKLAMA

Efektowne, powietrzne ewolucje na desce i nartach! Wojciech Pietryka z Sanoka mistrzem Polski (FILM)

Efektowne, powietrzne ewolucje na desce i nartach! Wojciech Pietryka z Sanoka mistrzem Polski (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W ośrodku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Polski w skokach na poduchę „Big Air Bag”. Rywalizowano w dwóch kategoriach: deska i narty. Bezkonkurencyjny w tej pierwszej, okazał się Wojciech Pietryka z Sanoka. Zobacz kompilację najefektowniejszych skoków!

W zawodach wzięło udział 35 zawodników. Rywalizujących nie odstraszyła deszczowa pogoda, choć z pewnością nie ułatwiała ona wykonywania skoków.

W eliminacjach do finału, każdy z uczestników wykonał trzy skoki. Dwa, które zyskały najwyższe noty sędziów (od 0 do 10) były sumowane i zapisywane na koncie zawodnika. Do batalii decydującej o tytule amatorskiego mistrza Polski awansowało pięciu narciarzy i pięciu deskarzy.

W finale zawodnicy ponownie mieli trzy okazje do zachwycenia sędziów. System zdobywania punktów był taki sam, jak w przypadku eliminacji.

Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego etapu rywalizacji, najlepszy wśród uczestników jeżdżących na desce snowboardowej był Wojciech Pietryka z Sanoka. 18 na 20 punktów zdobyte w finale, pozwoliły utalentowanemu 19-latkowi zdystansować rywali i stanąć na najwyższym stopniu podium. Trikiem dającym zwycięstwo był podwójny backflip. Wśród narciarzy triumfował Maciej Czyż z Głogowa Młp..

Snowboard to moja życiowa pasja. Jeżdżę już 10 lat i z chęcią biorę udział w takich zawodach. Niestety, nie ma możliwości, aby skoki na poduchę trenować częściej niż raz, dwa razy na sezon, ale zawsze korzystam z takich okazji. Zawsze wiąże się z tym dużo zabawy. Możliwe jest wykonywanie ciekawych ewolucji, a upadek nigdy nie boli (śmiech). Cieszę się z wygranej – mówi Wojciech Pietryka, sanoczanin, amatorski mistrz Polski w skoku na poduszkę.

źródło: Red.

foto: arch. prywatne

14-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)