REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukaciejwska „jedynką” PO w woj. podkarpackim

SANOK / PODKARPACIE. Elżbieta Łukacijewska wystartuje do eurowyborów z pierwszego miejsca w województwie podkarpackim. – Potwierdzamy tę informację – mówi Ewa Mrugała z biura poselskiego. Wybory odbędą się w Polsce 25 maja.

Od kilku miesięcy trwają „przymiarki” do ostatecznego kształtu partyjnych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeśli chodzi o Platformę Obywatelską, wiążącą decyzję miała podjąć zaplanowana na 22 marca Rada Krajowa tej partii. Oficjalne informacje napłynęły jednak wcześniej. Dziś już wiadomo, że listę PO w województwie podkarpackim otwierać będzie Elżbieta Łukacijewska.

Pragnę i dążę do tego, aby mieszkańcy Podkarpacia byli dumni ze swojego regionu oraz wykorzystywali szanse, jakie niesie wspólna integracja europejska – czytamy na oficjalnej stronie internetowej europosłanki. Być może, Elżbieta Łukacijewska kończąca pierwszą w swojej politycznej karierze kadencję w Parlamencie Europejskim, zyska kolejną szansę na przełożenie tych słów w podkarpacką rzeczywistość.

Przed rozpoczęciem pracy na szczeblu Unii Europejskiej, Elżbieta Łukacijewska była posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji. W eurowyborach, które odbyły się w 2009 kandydowała z drugiego miejsca listy PO. Otrzymała ponad 60 tys. głosów i Warszawę zmieniła na Brukselę.

foto: materiały nadesłane

14-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)