REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukaciejwska „jedynką” PO w woj. podkarpackim

SANOK / PODKARPACIE. Elżbieta Łukacijewska wystartuje do eurowyborów z pierwszego miejsca w województwie podkarpackim. – Potwierdzamy tę informację – mówi Ewa Mrugała z biura poselskiego. Wybory odbędą się w Polsce 25 maja.

Od kilku miesięcy trwają „przymiarki” do ostatecznego kształtu partyjnych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeśli chodzi o Platformę Obywatelską, wiążącą decyzję miała podjąć zaplanowana na 22 marca Rada Krajowa tej partii. Oficjalne informacje napłynęły jednak wcześniej. Dziś już wiadomo, że listę PO w województwie podkarpackim otwierać będzie Elżbieta Łukacijewska.

Pragnę i dążę do tego, aby mieszkańcy Podkarpacia byli dumni ze swojego regionu oraz wykorzystywali szanse, jakie niesie wspólna integracja europejska – czytamy na oficjalnej stronie internetowej europosłanki. Być może, Elżbieta Łukacijewska kończąca pierwszą w swojej politycznej karierze kadencję w Parlamencie Europejskim, zyska kolejną szansę na przełożenie tych słów w podkarpacką rzeczywistość.

Przed rozpoczęciem pracy na szczeblu Unii Europejskiej, Elżbieta Łukacijewska była posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji. W eurowyborach, które odbyły się w 2009 kandydowała z drugiego miejsca listy PO. Otrzymała ponad 60 tys. głosów i Warszawę zmieniła na Brukselę.

foto: materiały nadesłane

14-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)