REKLAMA
REKLAMA

Giełda nazwisk coraz szersza. Kto powalczy o fotel burmistrza Sanoka?

SANOK / PODKARPACIE. Wojciech Blecharczyk funkcje burmistrza Sanoka sprawuje od trzech kadencji, czyli od 12 lat. W listopadzie wybory samorządowe. Czy aktualny burmistrz w nich wystartuje? Czy jest ktoś, kto może mu zagrozić? Ostateczne decyzje w tej kwestii zapadną 17 października

, wtedy bowiem upływa termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów.

Burmistrz Blecharczyk powalczy o kolejną 4 kadencję.
Obecny burmistrz Wojciech Blecharczyk rządzi miastem 12 lat. Tylko w 2002 ustępujący burmistrz Zbigniew Daszyk, zdołał doprowadzić do drugiej tury wyborów, w której to musiał uznać wyższość Wojciecha Blecharczyka. W 2006 z blisko 62% poparciem pozostawił konkurentów w tyle. Jeszcze lepszy wynik odniósł cztery lata później, kiedy to ponownie w pierwszej turze, osobę Wojciecha Blecharczyka poparło blisko 66% głosujących.

– To, co już bezsprzecznie osiągnęliśmy, co udało się zrobić, to zachęta do tego, aby starać się rozwiązywać problemy miasta i dążyć do realizacji zamierzeń, które planowałem, a których do tej pory nie udało się zrealizować. Na konkrety programowe przyjdzie czas. Dzisiaj, zachęcany głosem sanoczan, podjąłem decyzję o stracie w wyborach na Burmistrza Miasta Sanoka
– skomentował obecny burmistrz Wojciech Blecharczyk.

W Sanoku prawica łączy siły
PiS, Solidarna Polska i Prawica Razem zjednoczy siły i  powalczy o Radę Miasta Sanoka i fotel burmistrza? Na giełdzie nazwisk “prawicy”:  PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Polska Razem Jarosława Gowina  najgłośniej mówi się o kandydowaniu obecnego marszałka województwa podkarpackiego Tadeusza Pióro z PiS . Sam zainteresowany ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.
– Decyzje w tej kwestii na razie przed nami – twierdzi Tadeusz Pióro, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

To stanowisko wydaje się potwierdzać tezę, że kandydatem zjednoczonej prawicy w Sanoku może być Piotr Uruski z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Przez pewien czas pojawiło się też nazwisko Adama Drozda z Polski Razem, lecz ten w wyniku porozumienia będzie kandydował do sejmiku województwa podkarpackiego z listy PiS.

O fotel burmistrza na pewno powalczy Alicja Wosik, obecna wicewojewoda podkarpacki. Decyzje o starcie w wyborach ogłosiła wczoraj (16 bm.).

W gronie kandydatów wymieniany jest również Sebastian Niżnik. Jednak obecny starosta sanocki odmówił nam komentarza w tej sprawie. Być może wynik ostatnich wyborów na wójta gminy Sanok, w których brał udział Niżnik i przegrał w nich z kretesem, budzi u starosty wątpliwości co do kandydowania na stanowisko burmistrza?

Wybory samorządowe zaplanowane są na 16 listopada.

red.

18-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)