REKLAMA
REKLAMA

Giełda nazwisk coraz szersza. Kto powalczy o fotel burmistrza Sanoka?

SANOK / PODKARPACIE. Wojciech Blecharczyk funkcje burmistrza Sanoka sprawuje od trzech kadencji, czyli od 12 lat. W listopadzie wybory samorządowe. Czy aktualny burmistrz w nich wystartuje? Czy jest ktoś, kto może mu zagrozić? Ostateczne decyzje w tej kwestii zapadną 17 października

, wtedy bowiem upływa termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów.

Burmistrz Blecharczyk powalczy o kolejną 4 kadencję.
Obecny burmistrz Wojciech Blecharczyk rządzi miastem 12 lat. Tylko w 2002 ustępujący burmistrz Zbigniew Daszyk, zdołał doprowadzić do drugiej tury wyborów, w której to musiał uznać wyższość Wojciecha Blecharczyka. W 2006 z blisko 62% poparciem pozostawił konkurentów w tyle. Jeszcze lepszy wynik odniósł cztery lata później, kiedy to ponownie w pierwszej turze, osobę Wojciecha Blecharczyka poparło blisko 66% głosujących.

– To, co już bezsprzecznie osiągnęliśmy, co udało się zrobić, to zachęta do tego, aby starać się rozwiązywać problemy miasta i dążyć do realizacji zamierzeń, które planowałem, a których do tej pory nie udało się zrealizować. Na konkrety programowe przyjdzie czas. Dzisiaj, zachęcany głosem sanoczan, podjąłem decyzję o stracie w wyborach na Burmistrza Miasta Sanoka
– skomentował obecny burmistrz Wojciech Blecharczyk.

W Sanoku prawica łączy siły
PiS, Solidarna Polska i Prawica Razem zjednoczy siły i  powalczy o Radę Miasta Sanoka i fotel burmistrza? Na giełdzie nazwisk “prawicy”:  PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Polska Razem Jarosława Gowina  najgłośniej mówi się o kandydowaniu obecnego marszałka województwa podkarpackiego Tadeusza Pióro z PiS . Sam zainteresowany ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.
– Decyzje w tej kwestii na razie przed nami – twierdzi Tadeusz Pióro, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

To stanowisko wydaje się potwierdzać tezę, że kandydatem zjednoczonej prawicy w Sanoku może być Piotr Uruski z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Przez pewien czas pojawiło się też nazwisko Adama Drozda z Polski Razem, lecz ten w wyniku porozumienia będzie kandydował do sejmiku województwa podkarpackiego z listy PiS.

O fotel burmistrza na pewno powalczy Alicja Wosik, obecna wicewojewoda podkarpacki. Decyzje o starcie w wyborach ogłosiła wczoraj (16 bm.).

W gronie kandydatów wymieniany jest również Sebastian Niżnik. Jednak obecny starosta sanocki odmówił nam komentarza w tej sprawie. Być może wynik ostatnich wyborów na wójta gminy Sanok, w których brał udział Niżnik i przegrał w nich z kretesem, budzi u starosty wątpliwości co do kandydowania na stanowisko burmistrza?

Wybory samorządowe zaplanowane są na 16 listopada.

red.

18-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)