REKLAMA
REKLAMA

PWSZ: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Na pograniczach kultur i narodów. Problemy społeczne i przemiany kulturowe”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku w dniach 18-20 września 2014 roku zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową „Na pograniczach kultur i narodów. Problemy społeczne i przemiany kulturowe”.

Miejscem obrad będą sale konferencyjna i senacka PWSZ w Sanoku, przy ul. Mickiewicza 21. Wszystkie sesje konferencyjne są otwarte dla zainteresowanych.

Konferencja ma na celu spotkanie i dialog pomiędzy przedstawicielami różnych dyscyplin badającymi procesy i zjawiska społeczne i kulturowe zachodzące na pograniczach – ze szczególnym uwzględnieniem regionów pogranicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zaproszono do udziału w niej socjologów, kulturoznawców, medioznawców, politologów i przedstawicieli innych nauk zainteresowanych tematyką konferencji.

Szczególnie warte polecenia są dwie imprezy towarzyszące konferencji, o charakterze popularyzatorskim i naukowym. 8 września w BWA Galerii Sanockiej zapraszamy na spotkanie pt. Sanocki ruch wydawniczy – fenomen społeczny ostatnich 25 lat.

W programie dyskusja i wystawa publikacji MBP w Sanoku, MBL w Sanoku, MH w Sanoku oraz Archiwum Ziemi Sanockiej.

Dzień później, 19 września o godz. 16.30 , organizatorzy zapraszają na Media na pograniczach – panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości: socjologów i medioznawców, a także ludzi znających media z pracy zawodowej.

Partnerami PWSZ w Sanoku w organizacji konferencji są: Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku, Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie lub pod adresem: www.pwsz-sanok.edu.pl/pogranicza

18-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)