REKLAMA
REKLAMA

Goście z Gruzji i Turcji w ZS nr 3

SANOK / PODKARPACIE. W  ubiegłym tygodniu gośćmi Zespołu  Szkół nr 3 w Sanoku  byli Niko, Guram i Urgom – studenci – wolontariusze z Gruzji i Turcji. W trakcie prowadzonych w języku angielskim zajęć uczniowie mogli poznać kulturę, historię czy geografię tych dalekich krajów.

Niko i Guram, studenci uniwersytetu w Tibilisi, przedstawiali również ich osobiste doświadczenia związane z agresją ze strony Rosji, opowiadali o dramacie wielu mieszkańców tego małego lecz dzielnego kraju, którzy nie mogą wrócić do swych domów na ziemiach okupowanych przez agresora. Z kolei Urgom, pochodzący z Istambułu student ekonomii, prezentował swoje obawy związane z ekspansją wojującego islamu, twierdząc przy tym że miażdżąca większość jego rodaków jest daleka od radykalnych poglądów.

Oczywiście nie zabrakło też czasu na pytania o sportowców, ulubione zespoły czyli o to, czym żyją młodzi ludzie w krajach, z których pochodzą nasi goście. O atrakcyjności tych zajęć może świadczyć to, że niektóre lekcje przeciągały się na przerwy, a gorące dyskusje były kontynuowane na szkolnych korytarzach. Na pewno, wzorem podobnych wizyt z ubiegłych lat, zostało nawiązanych wiele znajomości, które będą utrzymywane za pośrednictwem Internetu.

Wizyta była możliwa dzięki udziałowi  szkoły w programie edukacyjnym Enter Your Future, którego celem jest promowanie  międzynarodowych przyjaźni i umożliwienie cudzoziemcom poznanie polskiej kultury. Projekt ten jest małym wycinkiem działalności prowadzonej przez AIESEC, międzynarodową organizację studencką, która umożliwia swoim członkom odbywanie praktyk i staży w 124 krajach świata.

Na koniec, dyrekcja ZS Nr 3 pragnie złożyć gorące podziękowania rodzicom uczniów, którzy zgodzili się przyjąć gości pod swój dach, okazując im tradycyjną polską gościnność.

materiały nadesłane

21-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)