REKLAMA
REKLAMA

I miejsce Sanockiego Chóru Kameralnego na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo (ZDJĘCIA)

Sanocki Chór Kameralny pod dyrekcją Elżbiety Przystasz wziął udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo, który odbywał się w dniach 13-15 czerwca br w Rzeszowie.

Chór wykonał cztery utwory o różnej stylistyce: G. Young „Alleluja”, A. Pärt „Bogorodice Djewo”, E. Aguiar „Salmo 150”, J. Rutter „Gaelic Blessing”.

Wykonaniem tym chór zdobył uznanie jury, które przyznało mu I miejsce, puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych, podkreślając przy tym stylowość oraz wysoką kulturę brzmienia zespołu. Po udanej prezentacji Zespół otrzymał wiele ciepłych słów uznania i gratulacji od dyrygentów i  artystów innych chórów, a także gromkie brawa publiczności.

Wynik ten jest efektem zarówno zaangażowania, niecodziennej atmosfery i wzajemnego zaufania chórzystów, dyrygenta dr Elżbiety Przystasz i akompaniatora Katarzyny Matery, jak również ich wspólnej ciężkiej pracy. Sukces tym bardziej cieszy, że w  obecnym, odnowionym składzie Chór pracuje dopiero drugi rok.  Już od dzisiaj Zespół przygotowuje się do kolejnych konkursów chóralnych odbywających się również poza granicami kraju.

Sanocki Chór Kameralny będzie można zobaczyć i usłyszeć  z okazji  Zjazdu Sanoczan 21 czerwca podczas koncertu „Sanoczanie dla Sanoczan” na sanockich Błoniach już w repertuarze rozrywkowym z towarzyszeniem zespołu My Bike i  znanymi sanockimi artystami.

Serdecznie zapraszamy!


materiały nadesłane

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)