REKLAMA
REKLAMA

I miejsce Sanockiego Chóru Kameralnego na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo (ZDJĘCIA)

Sanocki Chór Kameralny pod dyrekcją Elżbiety Przystasz wziął udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo, który odbywał się w dniach 13-15 czerwca br w Rzeszowie.

Chór wykonał cztery utwory o różnej stylistyce: G. Young „Alleluja”, A. Pärt „Bogorodice Djewo”, E. Aguiar „Salmo 150”, J. Rutter „Gaelic Blessing”.

Wykonaniem tym chór zdobył uznanie jury, które przyznało mu I miejsce, puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych, podkreślając przy tym stylowość oraz wysoką kulturę brzmienia zespołu. Po udanej prezentacji Zespół otrzymał wiele ciepłych słów uznania i gratulacji od dyrygentów i  artystów innych chórów, a także gromkie brawa publiczności.

Wynik ten jest efektem zarówno zaangażowania, niecodziennej atmosfery i wzajemnego zaufania chórzystów, dyrygenta dr Elżbiety Przystasz i akompaniatora Katarzyny Matery, jak również ich wspólnej ciężkiej pracy. Sukces tym bardziej cieszy, że w  obecnym, odnowionym składzie Chór pracuje dopiero drugi rok.  Już od dzisiaj Zespół przygotowuje się do kolejnych konkursów chóralnych odbywających się również poza granicami kraju.

Sanocki Chór Kameralny będzie można zobaczyć i usłyszeć  z okazji  Zjazdu Sanoczan 21 czerwca podczas koncertu „Sanoczanie dla Sanoczan” na sanockich Błoniach już w repertuarze rozrywkowym z towarzyszeniem zespołu My Bike i  znanymi sanockimi artystami.

Serdecznie zapraszamy!


materiały nadesłane

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)