REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Znamy wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych. 189 uczniów mniej w sanockich placówkach (ZESTAWIENIE)

Znamy wstępne decyzje gimnazjalistów, którzy zadeklarowali chęć kontynuacji nauki w sanockich szkołach ponadgimnazjalnych. Które szkoły średnie mogą być spokojne o zapełnienie miejsc w oddziałach (klasach), a które mogą mieć problem?

Tomasz Sokołowski

Cały czas odczuwalne są następstwa niżu demograficznego, który rzecz jasna nie omija sanockich placówek. W 2013 roku wyboru I preferencji w elektronicznym systemie rekrutacji dokonało 1275 uczniów. Rok później już o 189 uczniów mniej.

Od 14 do 28 maja, gimnazjaliści dokonywali rejestracji w systemie, w którym należało podać szkołę pierwszego wyboru. Ogólnie, każdy uczeń mógł zgłosić chęć nauki w trzech placówkach, ale już ilość wybranych oddziałów nie była ograniczona.

Gimnazjaliści legitymują się wynikiem uzyskanym podczas trzyletniego pobytu w szkole. Jedna osoba może zdobyć maksymalnie 200 punktów. Egzamin na zakończenie nauki w gimnazjum to maksymalnie pozwala na uzyskanie 100 punktów. 80 można było zapisać na swoim koncie za oceny z języka polskiego i trzech wybranych przedmiotów. Kolejne 20 punktów, to nagroda za dodatkowe osiągnięcia.

4 lipca opublikowane zostaną listy zakwalifikowanych do przyjęcia. W kolejnych trzech dniach uczniowie, którzy podejmą ostateczną decyzję, dostarczają oryginały dokumentów.

Brak złożenia niezbędnych zaświadczeń do 7 lipca do godziny 15:00 oznacza rezygnację z kandydowania do danego oddziału i skreślenie z listy zakwalifikowanych do przyjęcia.

8 lipca na budynkach szkół pojawią się listy przyjętych.

Następnie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca. Listy wolnych miejsc również zostaną wywieszone na szkołach.

Nie ma progów punktowych. System wyznacza je sam.

Jeśli chodzi o sanockie szkoły to tradycyjnie, kłopotów z zapełnieniem oddziałów nie będą miały: I LO, II LO, ZS 3 i technikum przy ZS 1. Gorzej wygląda sytuacja w ZS 2, ZS 4, ZS 5, OHP, czy zawodówce przy ZS 1.

Poniżej publikujemy zestawienie zawierające liczbę miejsc, liczbę chętnych ogółem oraz liczbę chętnych z I preferencji.


Statystyki – legenda:

* Liczba chętnych ogółem do szkoły oznacza, liczbę osób, które ubiegają się o przyjęcie do co najmniej jednej klasy w danej szkole, a ich podanie zostało już zaakceptowane,

liczba przed nawiasem – liczba osób, które wybrały daną klasę, a ich podania zostały już pozytywnie zweryfikowane,

liczba w nawiasie – liczba osób, które wybrały daną klasę, ale nie dostarczyły jeszcze podania lub ich podanie nie zostało jeszcze zweryfikowane,

liczba chętnych z I preferencji – liczba kandydatów, którzy wybrali tę klasę na pierwszym miejscu swojej listy preferencji, a ich podanie zostało już pozytywnie rozpatrzone przez szkołę.


Wynik naboru najlepiej oddaje stosunek „Liczby miejsc” do „Liczby chętnych z I preferencji”.

I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

Zespół Szkół nr 1 w Sanoku

Zespół Szkół nr 2 w Sanoku

Zespół Szkół nr 3 w Sanoku

Zespół Szkół nr 4 w Sanoku

Zespół Szkół nr 5 w Sanoku

Ochotniczy Hufiec Pracy w Sanoku

źródło: podkarpacie.edu.com.pl

foto: Lowdown / Wikimedia Commons

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)