REKLAMA
REKLAMA

OTRZYMALIŚMY: Interpelacja ws. zawieszonych połączeń kolejowych na trasie Zagórz-Jasło-Zagórz

Do: Marszałka Województwa Podkarpackiego,
dotyczy: zawieszonych połączeń kolejowych na trasie Zagórz-Jasło-Zagórz od 1 stycznia 2015 do 31 października 2015 r.

Szanowny Panie Marszałku,
Prezentując budżet województwa na rok 2015 r. w czasie sesji 15.12.2014 r. poinformował Pan radnych o zawieszonych połączeniach kolejowych linii 108 na trasie Zagórz-Jasło-Zagórz uzasadniając tę decyzję brakiem funduszy na finansowanie przewozów regionalnych w dotychczasowym zakresie i niską rentownością tej linii.

Nie podał Pan informacji, w jakim okresie i w jakie dni tygodnia była badana ilość pasażerów na ww. trasie,. Na podstawie jednostkowego badania nie można wyciągać tak daleko idących wniosków. Wg mojego stanu wiedzy w wielu pociągach na tej trasie jest znacznie więcej pasażerów niż 10-11, o jakich mówił Pan Marszałek. Poza tym nie możemy zapominać, że pociągi w Polsce na żadnej trasie nie są w 100 % rentowne.

Szanowny Panie Marszałku,
Zawieszenie pociągów na linii 108 będzie miało zdecydowanie negatywny skutek dla południowej części Podkarpacia, ponieważ pogłębi i tak już bardzo duży dysonans między bogatszą północą a biednym południem. Będzie zaprzeczeniem zrównoważonego rozwoju województwa podkarpackiego, za którym radni wszystkich partii opowiadali się w czasie kampanii samorządowej. Zawieszenie tej linii będzie kontynuacją marginalizacji tej części województwa.

Szanowny Panie Marszałku,
Wnoszę więc – uwzględniając interesy mieszkańców południowej części Podkarpacia – o nie zawieszanie połączeń na linii 108 Zagórz-Jasło-Zagórz i finansowanie jej na tym samym poziomie co w roku 2014.

Z poważaniem
Maria Pospolitak
Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego

ZOBACZ TAKŻE:
KOLEJ: Świąteczna sesja w powiecie… radni będą walczyć o kolej (FILM)

30-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)