REKLAMA
REKLAMA

Jazzowe wędrówki z Feliksem Falkiem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza 17 grudnia br. (środa, godz. 17.00) na ekskluzywny wieczór filmowy, na który złożą się projekcja filmu „Był jazz” oraz spotkanie z Feliksem Falkiem. Wstęp wolny.


Feliks Falk urodził się w Stanisławowie, w 1941. Zanim ukończył reżyserię w łódzkiej „filmówce”, miał już dyplom warszawskiej ASP. Jest reżyserem teatralnym i filmowym, scenarzystą, a także malarzem i grafikiem, choć z twórczością plastyczną rozstał się – podobno definitywnie – na początku lat 80.

Jego nazwisko łączy się nierozerwalnie z poję-ciem „kina moralnego niepokoju” – nurtu, który w latach 70. XX wieku stawiał artystyczną diagnozę polskiego społeczeństwa czasów PRL-u „Wodzirej”, z rewelacyjną rolą Jerzego Stuhra, to najbardziej reprezentatywny obraz, stworzony przez Feliksa Falka w tamtych, jakże politycznie odmiennych, czasach.

„Samowolka”, „Komornik”, „Idol”, ostatnio „Enen” – to tylko niektóre tytuły z bogatego dorobku filmowego Feliksa Falka, reżysera wielokrotnie nagradzanego przez gremia festiwalowe w kraju i za granicą.

„Był jazz” to nieco nostalgiczna, choć nie pozbawiona gorzkiego kontekstu politycznego, opowieść o zespole muzycznym z lat 50.  Film, zrealizowany w roku 1981, to swoisty hołd dla pierw-szych „podziemnych” zespołów, próbujących w stalinowskiej Polsce grać zakazaną muzykę…

 


źródło: SDK

10-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)