REKLAMA
REKLAMA

Już od sześciu lat można rozliczyć PIT przez internet

List otwarty Ministra Finansów Mateusza Szczurka skierowany do płatników podatku dochodowego od osób fizycznych, zachęcający do składania deklaracji i informacji dotyczących wszystkich pracowników w formie elektronicznej.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że rok 2014 jest szóstym rokiem, w którym można składać do urzędów skarbowych dokumenty (informacje, deklaracje, zeznania podatkowe) w formie elektronicznej. To wygodna, a przede wszystkim tania metoda nie tylko dla podatników, ale też dla płatników, zwłaszcza zatrudniających dużą liczbę pracowników. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna.

Dlatego też pragnę zachęcić Państwa jako płatników podatku dochodowego od osób fizycznych do składania deklaracji i informacji dotyczących wszystkich pracowników w formie elektronicznej przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl.

Oferta kierowana do Państwa to najprostszy i najszybszy sposób złożenia drogą elektroniczną wszelkich dokumentów do urzędów skarbowych całego kraju. Użytkownicy systemu mają możliwość wywiązania się z obowiązku składania informacji podatkowych bez konieczności przygotowania papierowych formularzy, ich kopertowania i wysyłania do właściwych naczelników urzędów skarbowych. Korzystanie z elektronicznej usługi przesyłania deklaracji podatkowych umożliwia nie tylko weryfikację kompletności dokumentów, ale również badanie poprawności składanych danych w szerokim zakresie. W tej formie mogą też być składane korekty deklaracji.

O zaletach systemu e-Deklaracje niech świadczy fakt, że w samym tylko 2013 r. wpłynęło drogą elektroniczną ponad 17 milionów dokumentów przesyłanych przez podatników i płatników.

Mateusz Szczurek,
Minister Finansów

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl w zakładce „Dla płatników”.

 

materiał nadesłany,
foto: sxc.hu

31-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)