REKLAMA
REKLAMA

Już od sześciu lat można rozliczyć PIT przez internet

List otwarty Ministra Finansów Mateusza Szczurka skierowany do płatników podatku dochodowego od osób fizycznych, zachęcający do składania deklaracji i informacji dotyczących wszystkich pracowników w formie elektronicznej.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że rok 2014 jest szóstym rokiem, w którym można składać do urzędów skarbowych dokumenty (informacje, deklaracje, zeznania podatkowe) w formie elektronicznej. To wygodna, a przede wszystkim tania metoda nie tylko dla podatników, ale też dla płatników, zwłaszcza zatrudniających dużą liczbę pracowników. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna.

Dlatego też pragnę zachęcić Państwa jako płatników podatku dochodowego od osób fizycznych do składania deklaracji i informacji dotyczących wszystkich pracowników w formie elektronicznej przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl.

Oferta kierowana do Państwa to najprostszy i najszybszy sposób złożenia drogą elektroniczną wszelkich dokumentów do urzędów skarbowych całego kraju. Użytkownicy systemu mają możliwość wywiązania się z obowiązku składania informacji podatkowych bez konieczności przygotowania papierowych formularzy, ich kopertowania i wysyłania do właściwych naczelników urzędów skarbowych. Korzystanie z elektronicznej usługi przesyłania deklaracji podatkowych umożliwia nie tylko weryfikację kompletności dokumentów, ale również badanie poprawności składanych danych w szerokim zakresie. W tej formie mogą też być składane korekty deklaracji.

O zaletach systemu e-Deklaracje niech świadczy fakt, że w samym tylko 2013 r. wpłynęło drogą elektroniczną ponad 17 milionów dokumentów przesyłanych przez podatników i płatników.

Mateusz Szczurek,
Minister Finansów

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl w zakładce „Dla płatników”.

 

materiał nadesłany,
foto: sxc.hu

31-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)