REKLAMA
REKLAMA

Już wkrótce I Międzynarodowy Festiwal Muzyka na Pograniczu Sanok 2014

SANOK / PODKARPACIE. Już w kwietniu na sanoczan czeka dawka dobrej muzyki oraz wyśmienitej zabawy. Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Sanocki Dom Kultury zapraszają na I Międzynarodowy Festiwal Muzyka na Pograniczu Sanok 2014.

Będzie to wydarzenie artystyczne mające na celu prezentację oraz promocję twórczości muzycznej i literackiej młodzieży krajów europejskich.

 

Festiwal jest okazją do konfrontacji osiągnięć młodych twórców i wykonawców oraz inspiracją do poszukiwań artystycznych w różnych kierunkach i rodzajach muzyki. Celem Konkursu Piosenki jest wyłonienie najlepszych twórców i wykonawców oraz ich dalsza promocja.

Festiwal to nie tylko koncerty w wykonaniu profesjonalnych artystów, ale również zajęcia warsztatowe dla uczestników, którzy pod okiem uznanych autorytetów mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykonawstwa muzycznego. Konkurs Piosenki w ramach festiwalu daje możliwość konfrontacji osiągnięć artystycznych oraz prezentacji uzdolnionej muzycznie młodzieży z terenu całej Europy. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie m.in. wokalistka i autorka tekstów Hania Stach z zespołem. W ramach promocji młodych talentów wystąpi zespół The Chance z udziałem naszej studentki Magdaleny Adamiak.

Celem I Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu Sanok 2014 jest: aktywizacja życia muzycznego w regionie południowo-wschodniej Polski, współpraca kulturalna pomiędzy mieszkańcami różnych krajów Europy, integracja i wymiana młodzieży uzdolnionej muzycznie, rozwijanie wrażliwości i kształtowanie wyobraźni muzycznej młodych wykonawców, integracja środowiska artystycznego, wymiana doświadczeń artystycznych i pedagogicznych młodzieży i pedagogów, promocja młodych talentów, popularyzacja muzyki narodowej krajów uczestniczących w festiwalu, w tym muzyki polskiej oraz promocja miasta i unikalnej kultury regionu Podkarpacia.

Do jury Konkursu Piosenki zaprosiliśmy uznane autorytety:
Przewodniczący jury:
Jacek Piskorz – pianista
Członkowie:
Hania Stach – wokalistka i autorka tekstów
Grzegorz Oliwa – dyrygent i chórmistrz
Iwona Bodziak – sekretarz jury

Warsztaty wokalno-instrumentalne poprowadzą: Hania Stach i Jacek Piskorz.

Na zdjęciu: Hania Stach

Przebieg festiwalu 6-8.04.2014

6 kwietnia 2014
inauguracja I Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2014 – Sanocki Dom Kultury godz. 18.00
Hania Stach z zespołem

7 kwietnia 2014
przesłuchania konkursowe – soliści
koncert wieczorny – Sanocki Dom Kultury godz. 20.00
Zespół The Chance

8 kwietnia 2014
przesłuchania konkursowe – zespoły
warsztaty wokalno-instrumentalne
Koncert laureatów Konkursu Piosenki I Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2014 – Sanocki Dom Kultury godz. 17.00
spotkanie uczestników I Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2014

Na zdjęciu: zespół The Chance

Festiwal odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia 2014 roku w Sanockim Domu Kultury. Skierowany jest do solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno-instrumentalnych, reprezentujących różne kraje. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich oraz studenci.

16-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook