REKLAMA
REKLAMA

Kazimierz Wolański zastąpi Grażynę Borek w Radzie Powiatu w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Kazimierz Wolański, sekretarz Urzędu Gminy w Besku obejmie mandat radnego Rady Powiatu w Sanoku po tym, jak rezygnację złoży Grażyna Borek, przygotowywana do funkcji wicewojewody podkarpackiego. Kazimierz Wolański startował z listy PSL w okręgu nr 1 i uzyskał 357 głosów.

Bardzo blisko objęcia stanowiska wicewojewody podkarpackiego jest Grażyna Borek, szefowa struktur powiatowych PSL w Sanoku, wybrana w listopadzie na radną Rady Powiatu w Sanoku. Stosowny dokument czeka na podpis premier Ewy Kopacz. Jeśli Borek przeniesie się do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, jej miejsce w radzie zajmie Kazimierz Wolański.

W wyborach samorządowych, kandydat Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, startował w okręgu nr 1 (Besko, Bukowsko, Komańcza Zarszyn) i uzyskał 327 głosów, co dało mu trzecie miejsce na liście za Janem Jaślarem i właśnie Grażyną Borek i piąte w całym okręgu.

Kazimierz Wolański ma 44 lata, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Pochodzi z Jaćmierza, mieszka w Odrzechowej. Posiada wyższe wykształcenie rolnicze. Od ośmiu lat jest sekretarzem gminy Besko. Wcześniej, przez kilkanaście lat pracował w Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji na temat objęcia przeze mnie mandatu radnego. Uważam, że dopiero, kiedy sytuacja pani Grażyny Borek wyjaśni się w 100%, będę mógł rozmawiać o zmianach w Radzie Powiatu. Na razie nie ekscytuje się specjalnie całą sytuacją – mówi Kazimierz Wolański.

Pracownik Urzędu Gminy w Besku, zapytany o priorytety związane z pracą radnego, ukształtowane jeszcze przed wyborami odpowiada:

Najważniejszymi dla mnie obszarami będą: modernizacja i rozbudowa sieci powiatowych dróg, rozwój sanockiego szpitala oraz podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Istotne są również problemy związane z właściwym funkcjonowaniem sanockiego szkolnictwa na poziomie ponadpodstawowym. Warto również intensywnie poszukiwać nowych rozwiązań, które będą wpływać na rozwój rynku pracy na terenie naszego powiatu.

Jak przewiduje Wolański, jego ewentualna praca w Radzie Powiatu w dużej mierze będzie uzależniona od tego, do jakiej komisji zostanie przydzielona Grażyna Borek. Decyzje w tym zakresie zostaną podjęte na najbliższej sesji, którą zaplanowano na piątek (12.12) na godzinę 15:30.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Grażyna Borek wicewojewodą podkarpackim. Czeka tylko na podpis premiera

foto: archiwum prywatne

13-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)