REKLAMA
REKLAMA

Kino irańskie nie jest już obce sanockiej młodzieży (FILM)

Kino irańskie nie jest już obce sanockiej młodzieży (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Filmowców Polskich co roku organizuje pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu „Polskie Kino Młodego Widza” filmowcy odwiedzili Sanok. W pokazach brała udział młodzież z sanockich szkół.

Karolina Łuczka

W BWA Galerii Sanockiej po raz kolejny Stowarzyszenie Filmowców Polskich zorganizowało pokazy filmowe dla młodych widzów. Działające przy Stowarzyszeniu Koło Realizatorów Filmów dla dzieci i młodzieży od lat zachęca młodą widownię do oglądania polskich i zagranicznych produkcji. Tak narodził się program „Polskie Kino Młodego Widza”, którego pomysłodawcą był Andrzej Roman Jasiewicz.

Polskie Kino Młodego Widza zaczęło się rozprzestrzeniać przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku to już 11 edycja festiwalu.

Dzieci z sanockich szkół oglądały produkcję kina irańskiego. Został im zaprezentowany film pt. „Robot” z 2013 roku. W tym dzieci mogły oglądać filmy indyjskie, irańskie oraz chińskie. W trakcie seansu młodzi widzowie słuchali lektora na żywo.

Przed seansem odbywały się prelekcje z wiedzy o filmie, a po nich krótki konkurs z nagrodami.

21-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)