REKLAMA
REKLAMA

Kolejna grupa uchodźców z Afganistanu zatrzymana na granicy

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (26 kwietnia) funkcjonariusze z bieszczadzkiej placówki Straży Granicznej w Stuposianach, zatrzymali rodzinę z Afganistanu: ojca z  dwoma synami, 17-letnimi braćmi bliźniakami. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

W lesie, około pół kilometra od granicy polsko-ukraińskiej (rej. Tarnawa Niżna), patrol Straży Granicznej zatrzymał trzech przemoczonych i wyziębionych mężczyzn. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do przekroczenia granicy pieszo z Ukrainy. Oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu, a celem ich podróży miały być Niemcy. Tam mają znajomych.

Zatrzymani to rodzina: 70-letni ojciec z dwoma synami, bliźniakami. Z uwagi na wyziębienie organizmu, jednemu z młodych mężczyzn została udzielona doraźna pomoc medyczna. Na placówce SG Afgańczycy otrzymali ciepły posiłek i napoje.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółów przekroczenia granicy. Zatrzymani pozostają do dyspozycji Straży Granicznej. Czeka ich readmisja na Ukrainę lub umieszczenie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

materiał nadesłany

28-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)