REKLAMA
REKLAMA

Kolejna grupa uchodźców z Afganistanu zatrzymana na granicy

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (26 kwietnia) funkcjonariusze z bieszczadzkiej placówki Straży Granicznej w Stuposianach, zatrzymali rodzinę z Afganistanu: ojca z  dwoma synami, 17-letnimi braćmi bliźniakami. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

W lesie, około pół kilometra od granicy polsko-ukraińskiej (rej. Tarnawa Niżna), patrol Straży Granicznej zatrzymał trzech przemoczonych i wyziębionych mężczyzn. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do przekroczenia granicy pieszo z Ukrainy. Oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu, a celem ich podróży miały być Niemcy. Tam mają znajomych.

Zatrzymani to rodzina: 70-letni ojciec z dwoma synami, bliźniakami. Z uwagi na wyziębienie organizmu, jednemu z młodych mężczyzn została udzielona doraźna pomoc medyczna. Na placówce SG Afgańczycy otrzymali ciepły posiłek i napoje.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółów przekroczenia granicy. Zatrzymani pozostają do dyspozycji Straży Granicznej. Czeka ich readmisja na Ukrainę lub umieszczenie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

materiał nadesłany

28-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)