REKLAMA
REKLAMA

Nauka na sportowo – AZS PWSZ w Sanoku

Idea promowania sportu wśród studentów sanockiej PWSZ pojawiła się w 2009 roku. W chwili obecnej realizowana jest przez KLUB UCZELNIANY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Od dawna wiadomo, że sport ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Osoby regularnie oddające się aktywności fizycznej utożsamiane są z siłą, zdrowiem, atrakcyjnym wyglądem i dynamicznością. Dlatego KU AZS stara się promować upowszechnianie kultury fizycznej i aktywny wypoczynek wśród studentów. Pokazuje również korzyści, jakie niesie ze sobą sport w pogłębianiu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji edukacyjnych. Nie bez znaczenia są także edukacyjne i integracyjne walory, młodzież uczy się, jak odpowiednio kształtować swoje ciało, a poprzez integrację nawiązują się nowe znajomości.

Sekcja Fitness

Nowym studentom zapewniamy miłą, przyjacielską atmosferę. Staramy się, aby czas spędzony na uczelni był wypełniony nie tylko nauką, ale również można było rozwijać zainteresowania w różnych dziedzinach sportu – mówi mgr Paweł Dorotniak, instruktor.

Aktualnie na uczelni działają sekcje wychowania fizycznego:
•    FITNESS
•    SIŁOWNIA
•    PŁYWACKA
•    UNIHOKEJ

Uczestnictwo zajęciach sekcji pozwala nie tylko rozwinąć się fizycznie, ale dodatkowo zwalnia z uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach WF i umożliwia reprezentowanie uczelni na zawodach akademickich i tym samym zdobywanie punktów potrzebnych przy staraniu się o stypendium rektora. Obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego obejmują studentów II roku studiów poszczególnych kierunków. Formy zajęć do wyboru to: turystyka piesza, nordic walking, gry zespołowe, sporty indywidualne (tenis stołowy, badminton), ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Dni otwarte uczelni, wspólne zdjęcie dziewczyn z sekcji fitness z chłopakami z sekcji siłowej i unihokeja.

A co mówią o możliwościach stwarzanych przez AZS PWSZ Sanok sami studenci?
Natalia Niemiec, III rok ratownictwa medycznego:

– Uczęszczanie na sekcję siłową sprawia mi wiele satysfakcji, polepsza samopoczucie, kształtuje charakter i zdrowe nawyki żywieniowe, a praca pod okiem trenera umożliwia poprawę kondycji i sylwetki. Jest sposobem na spędzenie wolnego czasu tak, jak się lubi.

Daniel Ziemba, III rok rolnictwa:

– Sekcje prowadzone przez AZS w naszej uczelni pozwalają rozwijać moją pasję, jaką jest sport. Pozwalają także na powiększanie moich umiejętności i sprawdzenia się na tle innych.

Ania Iskrzycka, I rok ratownictwa medycznego:

– Sądzę, że takie urozmaicenia zamiast standardowego wf-u  jest super. Można poznać i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy oraz nawiązać nowe znajomości.

Vadim Strilets, I rok nowych mediów:

– Bardzo mi się taka możliwość podoba, to, że mogę uprawiać sport, tym bardziej za darmo. To po prostu super, dlatego swój czas wolny od nauki i innych zajęć poświęcam siłowni.

Agnieszka Misztal, II rok pedagogiki:

– Regularnie trenuje od ponad roku sama w domu, zapisałam się do sekcji ponieważ chciałam się nauczyć nowych rzeczy pod okiem profesjonalisty – i tak się stało!

Sekcja Futsalu

29-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook