REKLAMA
REKLAMA

Kolejny sukces sanockich kameralistów

SANOK. Po udanych występach solowych w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Łodzi oraz Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Krynicy Maria Korzeniowska pokazała, że również gra w zespole jest jej ogromną pasją. Współpraca ze skrzypaczką Zuzanną Dulębą przyniosła zwycięstwo w V Ogólnopolskim Konkursie „Gitara w muzyce kameralnej” w Tychach.

Dotychczasowa współpraca z gitarzystą Michałem Dąbrowskim przyniosła laury w postaci wygranego Ogólnopolskiego Konkursu Gitara Viva! w Kielcach, Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie oraz III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu.

Obecna współpraca ze skrzypaczką Zuzanną Dulębą przyniosła zwycięstwo w V Ogólnopolskim Konkursie „Gitara w muzyce kameralnej” w Tychach. Wśród duetów do lat 18 w składzie: gitara ze skrzypcami, gitara z fletem, gitara z altówkę, gitara z wiolonczelą oraz gitara z fortepianem sanocki duet: Maria Korzeniowska – gitara oraz Zuzanna Dulęba – skrzypce zdobył najwyższe uznanie profesorów Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej z Krakowie. Młode kameralistki zaprezentowały muzykę barokową, klasyczną oraz współczesną muzykę hiszpańską. Ten przekrojowy i stylowo wykonany program zachwycił nie tylko jurorów ale również festiwalową publiczność, która nagrodziła gromkimi brawami uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku. Duet do konkursu przygotowały: Iwona Bodziak i Grażyna Dziok.

źródło: materiały nadesłane

11-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)