REKLAMA
REKLAMA

Kolektor słoneczny z dopłatą – to działa!

Rozmowa z Danielem Dziwiszem właścicielem firmy Solar-System – będącej Autoryzowanym Przedstawicielem Solartime Sp. z o.o.

Czym są kolektory słoneczne i w jakim celu się je instaluje ?

Kolektory słoneczne są to urządzenia zastępujące tradycyjne źródła energii służące do podgrzewania ciepłej wody użytkowej . Nadeszło lato, czas myślenia o tym, co moglibyśmy zmienić w naszych domach. Może w tym roku warto zainwestować w coś, co szybko nam się zwróci, a przy tym jednocześnie podniesie standard naszego codziennego życia?  To idealny moment na podjęcie takiej decyzji- gorące słońce za oknem aż prosi się, żeby zapłacić za nas rachunki. Dzięki kolektorom słonecznym o samodzielnym grzaniu wody i wydatkach z tym związanych możemy zapomnieć.

Gdzie montuje się kolektory ?

Kolektory montowane są na południowej stronie  dachu budynku, ścianie bądź na konstrukcji wolnostojącej w ogrodzie.
Aby uniknąć jak największej ingerencji w budynek  do montażu kolektorów przeważnie wykorzystujemy wolne przewody kominowe, a czas takiej instalacji to jeden dzień, a roboty nie powodują w domu bałaganu.

 

 

W jakim stopniu kolektory mogą pokryć zapotrzebowanie na ciepła wodę użytkową ?

Kolektory są długowieczne- czas ich eksploatacji przewidziany jest na dziesięciolecia. Dlatego dobrze jest przemyśleć planowaną inwestycję. Od wybranego sprzętu będzie bowiem zależeć nasza wygoda i wysokość naszych oszczędności przez kolejnych 30 lat. Dobrze jest zastanowić się dwa razy i nie kierować się wyłącznie ceną, ale zwrócić uwagę na najważniejsze osiągi kolektorów. W miesiącach od kwietnia do września kolektory zapewniają temperaturę wody  do 80 stopni Celsjusza (ze względu na ochronę zbiornika), a kolektory mogą grzać nawet do 100 stopni Celsjusza i jest to niemalże 100 procentowe pokrycie.  Przy specjalnym typie kolektory działają nawet zimą.


Na co w takim razie zwrócić uwagę, gdy  decydujemy się na zakup i montaż instalacji solarnej?

Są dwa parametry, które obowiązkowo należy sprawdzić- temperaturę stagnacji, która, która nie może przekraczać 200 stopni Celsjusza oraz sprawność optyczną kolektora, która powinna mieć wartość co najmniej 80%. Nie wgłębiając się w szczegóły, można stwierdzić, że od pierwszego parametru zależeć będzie nasza wygoda, a od drugiego wysokość naszych oszczędności.

Warto też sprawdzić dodatkowe funkcje- czy system posiada tzn. tryb urlopowy, który przyda się, kiedy całą rodziną wyjedziemy na wakacje i nie będziemy korzystać z kolektorów, oraz czy można rozpuścić śnieg z kolektora dzięki chwilowemu skierowaniu ciepła z kotłowni na dach. Warto też zapytać o kraj pochodzenia systemu solarnego. Pamiętajmy – to inwestycja na lata, więc jakość całej instalacji ma tutaj kluczowe znaczenie.

 

Jakie są zalety stosowania kolektorów ?

Kolektory to czysta energia. Podgrzewając wodę tradycyjnie do atmosfery przedostają się szkodliwe i trujące związki których emisja rocznie z jednego domu może wynosić nawet kilka ton. Instalując kolektory zmniejszamy ją do 60%.
Jednak argumentami, które najbardziej przemawiają do potencjalnego klienta są korzyści finansowe. Dzięki kolektorom uzyskuje się do 60% oszczędności w roku co daje w domowym budżecie ok. 2 tys. zł. Wiadomo że kwota oszczędności uzależniona jest od nośnika energii jakim wcześniej była podgrzewana ciepła woda użytkowa. W tym miejscu warto też  zwrócić uwagę na oszczędność czasu, ponieważ kolektor jest urządzeniem bezobsługowym. Kolektory to nie tylko opłacalna inwestycja ale wręcz luksus  dla klienta.

 

Czy koszt takiej inwestycji jest to kosztowna sprawa ?


Ależ właśnie że nie ! Większość osób myśli że jest to kosztowna inwestycja. W obecnej chwili Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program częściowych dopłat do spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych.

Kwota takiego dofinansowania to aż 45% dlatego grzechem jest nie skorzystać z takiej okazji.

 

Czy dokumentacja związana z uzyskaniem kredytu jest bardzo skomplikowana ?

My jako firma wychodząc w stronę klienta załatwiamy wszystkie formalności za klienta. Klient nie wychodzi z domu, gdyż wszystkie formalności związane z wnioskami, uzyskaniem kredytu, przerzucone są na nasza firmę. Tak naprawdę to komfortowa sytuacja gdyż  nikt nie lubi chodzić
po urzędach i bankach. W dzisiejszych czasach ludziom brakuje czasu dlatego my klientów wyręczamy w tym wszystkim. Wystarczy umówić się na darmowe spotkanie z naszym doradcą w domu a resztę formalności załatwimy za klienta.


Dlaczego warto skorzystać z oferty Państwa firmy ?

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, wyspecjalizowaną tylko i wyłącznie w sprzedaży, doborze i montażu kolektorów słonecznych. Przeprowadzamy całą inwestycję od początku do końca co gwarantuje zadowolenie klienta. Przed rozpoczęciem inwestycji wnikliwie doradzamy i dobieramy instalację oraz pomagamy w uzyskaniu dotacji a następnie przeprowadzamy jej montaż, zaś w późniejszym okresie dbamy o dotrzymanie terminów przeglądów okresowych.

 

Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta dlatego zapraszamy do naszego oddziału w Sanoku:
ul. Przemyska 24E
lub zadzwoń 13 46 46 120, 515 155 900

www.solartime.pl

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

 

Tekst Sponsorowany

21-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook