REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
ZSL
REKLAMA

Koncerty, zawody sportowe i pokaz talentów, czyli VII Parafiada – Tarnawa 2014

W niedzielę, 6 lipca przy Domu Ludowym w Tarnawie Górnej odbył się festyn „Parafiada – Tarnawa 2014”. Organizatorem tej imprezy już po raz siódmy było działające przy parafii „Stowarzyszenie Nasza Przyszłość – Tarnawa”.

Współorganizatorem był również Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. Patronat nad festynem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu Ernest Nowak, który ufundował nagrody dla wykonawców i zwycięzców konkursów i uświetnił imprezę swoją obecnością.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że również mieszkańcy Tarnawy licznie odpowiedzieli na zaproszenie i całymi rodzinami przybyli by nieco inaczej spędzić niedzielne popołudnie.

W programie festynu organizatorzy przewidzieli ciekawe atrakcje i dobrą zabawę. Można było podziwiać występy utalentowanych dzieci i młodzieży z terenu gminy, a rozpoczął je występ scholki parafialnej. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała też orkiestra dęta prowadzona przez pana Maliwieckiego. Następnie talenty wokalno – muzyczne zaprezentowały przedszkolaki i soliści – tegoroczni laureaci gminnych konkursów piosenki. Talent akordeonowy zaprezentował również Rafał Pałacki – nasz parafianin, zwycięzca wielu konkursów na skalę światową. Wystąpiła również Wiktoria Łoskot i zespół „Arabeska” prowadzony przez Malwinę Zych-Oklejewicz.

Nie zabrakło też niespodzianki jaką sprawił występ grupy oazowej przebywającej na wakacjach na terenie naszej parafii. Równolegle na boisku odbywało się szereg konkurencji sportowo – rekreacyjnych, min. rzut beretem, lotkami, strzał z kalosza, hula- hop, żonglerka piłką. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne podczas konkursu „Moje wakacje”.  Każdy występujący i zwycięzcy konkursów i konkurencji sprawnościowych otrzymali z rąk burmistrza miłe niespodzianki.

Po występach dzieci i młodzieży wystąpił zespół „Połańce” z miejscowości Średnie Wielkie, a na zakończenie koncertowała grupa „Trio Kremenaros”. Późnym wieczorem w sali Domu Ludowego odbyła się dyskoteka,  głównie z udziałem młodzieży.

Jak przystało na wiejski festyn, nie zabrakło też na nim dobrego jadła.  Można było zakupić zimne napoje, spróbować domowych wypieków, zjeść kiełbaskę, frytki, pierożki i pizzę. Nie zabrakło lodów i waty cukrowej.

Celem Parafiady była przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i promocja lokalnych talentów wśród dzieci i młodzieży wywodzących się z tego środowiska. Zdobyte zaś środki pozwolą na dofinansowanie działań kulturalno – oświatowych skierowanych dla nich.

Organizatorzy dziękują tym wszystkim, którym dobro dzieci leży na sercu i którzy poprzez bezinteresowne zaangażowanie przyczynili się do zrealizowania tego celu. Liczą się dobre chęci i praca a wspólnymi siłami wiele można zdziałać. Zaś inicjatywy służące dobru innych, umacniają więzi międzyludzkie i dają radość wszystkim tym, którzy organizują, oraz tym, którzy uczestniczą i podziwiają.

Galeria: http://www.parafia-tarnawa.pl/gallery/view/360

źródło: materiały nadesłane

08-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)