REKLAMA
REKLAMA

Koncerty, zawody sportowe i pokaz talentów, czyli VII Parafiada – Tarnawa 2014

W niedzielę, 6 lipca przy Domu Ludowym w Tarnawie Górnej odbył się festyn „Parafiada – Tarnawa 2014”. Organizatorem tej imprezy już po raz siódmy było działające przy parafii „Stowarzyszenie Nasza Przyszłość – Tarnawa”.

Współorganizatorem był również Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. Patronat nad festynem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu Ernest Nowak, który ufundował nagrody dla wykonawców i zwycięzców konkursów i uświetnił imprezę swoją obecnością.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że również mieszkańcy Tarnawy licznie odpowiedzieli na zaproszenie i całymi rodzinami przybyli by nieco inaczej spędzić niedzielne popołudnie.

W programie festynu organizatorzy przewidzieli ciekawe atrakcje i dobrą zabawę. Można było podziwiać występy utalentowanych dzieci i młodzieży z terenu gminy, a rozpoczął je występ scholki parafialnej. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała też orkiestra dęta prowadzona przez pana Maliwieckiego. Następnie talenty wokalno – muzyczne zaprezentowały przedszkolaki i soliści – tegoroczni laureaci gminnych konkursów piosenki. Talent akordeonowy zaprezentował również Rafał Pałacki – nasz parafianin, zwycięzca wielu konkursów na skalę światową. Wystąpiła również Wiktoria Łoskot i zespół „Arabeska” prowadzony przez Malwinę Zych-Oklejewicz.

Nie zabrakło też niespodzianki jaką sprawił występ grupy oazowej przebywającej na wakacjach na terenie naszej parafii. Równolegle na boisku odbywało się szereg konkurencji sportowo – rekreacyjnych, min. rzut beretem, lotkami, strzał z kalosza, hula- hop, żonglerka piłką. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne podczas konkursu „Moje wakacje”.  Każdy występujący i zwycięzcy konkursów i konkurencji sprawnościowych otrzymali z rąk burmistrza miłe niespodzianki.

Po występach dzieci i młodzieży wystąpił zespół „Połańce” z miejscowości Średnie Wielkie, a na zakończenie koncertowała grupa „Trio Kremenaros”. Późnym wieczorem w sali Domu Ludowego odbyła się dyskoteka,  głównie z udziałem młodzieży.

Jak przystało na wiejski festyn, nie zabrakło też na nim dobrego jadła.  Można było zakupić zimne napoje, spróbować domowych wypieków, zjeść kiełbaskę, frytki, pierożki i pizzę. Nie zabrakło lodów i waty cukrowej.

Celem Parafiady była przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i promocja lokalnych talentów wśród dzieci i młodzieży wywodzących się z tego środowiska. Zdobyte zaś środki pozwolą na dofinansowanie działań kulturalno – oświatowych skierowanych dla nich.

Organizatorzy dziękują tym wszystkim, którym dobro dzieci leży na sercu i którzy poprzez bezinteresowne zaangażowanie przyczynili się do zrealizowania tego celu. Liczą się dobre chęci i praca a wspólnymi siłami wiele można zdziałać. Zaś inicjatywy służące dobru innych, umacniają więzi międzyludzkie i dają radość wszystkim tym, którzy organizują, oraz tym, którzy uczestniczą i podziwiają.

Galeria: http://www.parafia-tarnawa.pl/gallery/view/360

źródło: materiały nadesłane

08-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)