REKLAMA
REKLAMA

Rozmowy o „babskim świecie” i nie tylko (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zwiększenie liczby żłobków i klubów dziecięcych, udogodnienia dla rodziców w kwestii opieki nad najmłodszymi, reforma urzędów pracy, przeciwdziałanie bezrobociu – to tylko część zagadnień poruszanych podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Pracy i Polityki Społecznej

– Władysława Kosiniaka-Kamysza, która miała miejsce 15 marca w Sanoku.

Bezpośrednio po niej minister uczestniczył w spotkaniu zorganizowanych przez Zarząd Powiatowy PSL w Sanoku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, które odbywało się pod hasłem: „Portrety Kobiety”.

Wraz z pozostałymi panelistami Władysław Kosiniak-Kamysz opowiadał o ważnej roli, jaką w życiu społecznym i politycznym pełnią kobiety, co predysponuje je do pełnienia różnych funkcji zawodowych oraz o tym, jakiej ewolucji została poddana rola kobiet.

Obok ministra na kanapie zasiedli: Jan Bury – Szef Klubu Parlamentarnego PSL, Stanisław Fal – przedsiębiorca, były Poseł na Sejm RP, Mariusz Bałaban – samorządowiec, Wójt Gminy Besko oraz Rafał Jasiński – Prezes Zarządu Fundacji „Czas nadziei”.

W drugiej części konferencji wzięły udział Panie, które poruszały kwestie stereotypów sztywnego podziału na zawody „męskie” i „kobiece”, przeszkód, jakie napotykają w pracy zawodowej. Rozmawiały także o dbaniu o zdrowie i atrakcyjny wygląd oraz o tym, że bez względu na rozmiar ubrań każda kobieta może być piękna.

W rozmowie o „babskim świecie” uczestniczyła: Alicja Wosik – Wicewojewoda Podkarpacki, Agnieszka Czerwińska – szefowa Agencji Modelek „Nobody’s Perfect”, Anna Nowakowska – założycielka Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS, Monika Wolańska – zdobywczyni tytułu „Kulturystka Roku 2013” oraz Aleksandra Bożek – właścicielka Szkoły Wizażu i Stylizacji „Maquillage Art”.

Konferencja połączona była także z charytatywną zbiórką funduszy na dalsze leczenie chorego na nowotwór Miłosza Marszałka z Beska. Była to już druga taka inicjatywa podjęta przez sanockich Ludowców, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc Miłoszowi i jego rodzinie.

O oprawę muzyczną „Portretów Kobiety” zadbała dr Monika Brewczak wraz z zespołem „Soul” oraz duet wokalno-instrumentalny z Państwowej Szkoły Muzycznej i Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku.

Z kolei o pokrzepienia ciała zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zarszyna serwując między innymi domowe wypieki ciast.

materiały nadesłane

20-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)