REKLAMA
REKLAMA

PORY ROKU W SKANSENIE

SANOK / PODKARPACIE. Od poniedziałku, 24 marca br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można oglądać wystawę wychowanków Sanockiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku zatytułowaną „Pory roku w Skansenie”.

To już 9. prezentacja dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w bibliotece, a 14 w Sanoku. Podsumowuje ona dwuletni autorski projekt Katarzyny Bryt i Stanisława Makarczaka, realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej, rękodzieła i techniki.

Katarzyna Bryt tak mówi o działaniach wychowanków SOSW.
– W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Mariana Kraczkowskiego. Poza tym w szkolnej ciemni wywoływali stare czarno-białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnię Skarbów Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Skupiliśmy się na pięknym sanockim Skansenie, ponieważ chcieliśmy pokazać ten magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje. Myślę, że to się nam udało. Serdeczne podziękowania składamy Marianowi Kraczkowskiemu za cenne lekcje fotografowania udzielone podczas realizacji projektu. Na wystawie znajdą się jednak nie tylko fotografie, to także prace malarskie i miniatury obiektów. Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach, a miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki. Na otwarcie wystawy zapraszamy 24 marca o godz. 11.


20-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)