REKLAMA
REKLAMA

Kupił w internecie fotelik dla dziecka i akcesoria za ponad 800 zł. Pieniądze przepadną?

SANOK / PODKARPACIE. Do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku zgłosił się wczoraj mężczyzna, który w tydzień temu kupił na portalu internetowym akcesoria dziecięce oraz fotelik samochodowy łącznej wartości ponad 800 zł. Mężczyzna wpłacił sprzedającemu całą kwotę, jednak do tej pory nie otrzymał towaru ani zwrotu gotówki.

Wiele osób kupuje różne produkty wykorzystując w tym celu internet. Policja apeluje, aby korzystając z tej formy zakupów zachować zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności.

Do komendy w Sanoku zgłosił się mężczyzna, który kupił w internecie akcesoria dziecięce oraz fotelik samochodowy łącznej wartości ponad 800 zł. Mężczyzna wpłacił sprzedającemu całą kwotę, jednak do tej pory nie otrzymał towaru ani zwrotu gotówki. Próbował skontaktować się ze sprzedającym, jednak ten nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na maile. Mężczyzna postanowił zgłosić sprawę policji.

Takim sytuacjom można zapobiec i nie wymaga to wielkiego wysiłku ze strony kupujących.

Policja apeluje, by przy zakupach przez Internet korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych  – takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. To ważne, gdyż w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych strat.

Kolejnym rozwiązaniem jest odpowiedzialne wybranie formy przesyłki. Warto zastanowić się nad opcją przesyłki kurierskiej pobraniowej i przy dostawcy otworzyć otrzymaną paczkę, a w przypadku niezgodności z towarem zamawianym spisać protokół i zwrócić kurierowi. Wybierając danego sprzedawcę, warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący.

Sprawdźmy też, za co osoba ta otrzymała pozytywne komentarze, co było przedmiotem transakcji. Sprawdźmy, czy sprzedający oferuje do sprzedaży jeszcze inne towary oprócz tego, który nas interesuje, od kiedy jest użytkownikiem danego portalu aukcyjnego lub od kiedy prowadzi sklep internetowy. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest cena, za jaką możemy kupić interesujący nas przedmiot. Bardzo często atrakcyjna niska cena jest podstawowym „chwytem” wykorzystywanym przez oszustów.

Apelujemy, by kupując przez Internet zachować zdrowy rozsądek, nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. „okazją cenową” oraz zachować przynajmniej podstawowe środki ostrożności.

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum KWP w Rzeszowie

17-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)