REKLAMA
REKLAMA

Policjanci ustalili sprawców kradzieży

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży elementów wyposażenia trzech nieruchomości w Humniskach. W wyniku kradzieży sprawcy przywłaszczyli mienie o łącznej wartości blisko 40 tys. zł. Złodziejami okazali się poprzedni właściciele posesji.

W minionym tygodniu brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży elementów wyposażenia z trzech domów mieszkalnych na terenie Humnisk. Z relacji zgłaszającego wynikało, że budynki te zostały wykupione od właścicieli pod inwestycję budowy obwodnicy miasta Brzozowa. Złodzieje ukradli m.in. okna, ogrodzenia z bramą wjazdową i furtką, kostkę brukową. Jak ustalono przywłaszczyli mienie na łączną wartość blisko 40 tys. zł.

Od momentu uzyskania informacji o przestępstwie policjanci pracowali nad wykryciem sprawców tych kradzieży. Efekty ich pracy były widoczne już następnego dnia. Funkcjonariusze po przeprowadzonych czynnościach zatrzymali wówczas pierwszego ze sprawców kradzieży. Okazał się nim być 44-letni mieszkaniec Humnisk. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych działań policjanci ustalili kolejnych dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Okazali się nimi 49-letni i 62-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Jak ustalili funkcjonariusze byli to poprzedni właściciele tych posesji.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, przyznali się do jego popełnienia i złożyli obszerne wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że zdemontowane przedmioty miały posłużyć im do budowy nowych domów. Teraz odpowiedzą karnie za swój czyn. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

17-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)