REKLAMA
REKLAMA

Maria Malczewska Bernhardt – Teatr Życia. Malarstwo. Wernisaż 10 października

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Marii Malczewskiej Bernhardt „Teatr Życia. Malarstwo”. Wystawa trwa do 31.10.2014r.

Maria Malczewska Bernhardt

„Teatr Życia. Malarstwo”

wernisaż: 10.10.2014r, godz. 18:00
wystawa trwa do 31.10.2014r.

Kompozycje Marii Malczewskiej są paradoksalnymi obrazami peryferii naszego istnienia – tajemnicy jako ważnej części składowej ludzkiego losu. Pobudzają wyobraźnię widza, poruszają tkwiące w niej, zakrzepłe w podświadomości obrazy i symbole, zapomnienia i przypomnienia. Skłaniają nas do rozmyślania o ukrytej istocie rzeczy schowanej za parawanem nieprzenikliwej materii. Swoją siłę wyrazu czerpią z wytrwałego usiłowania by przedstawić to, co nieprzedstawialne – mówi prof. Franciszek Chmielowski.

Maria Malczewska Bernhardt

Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1970-1977 na wydziale malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Buczka i prof. Zbyluta Grzywacza. Dyplom w 1977 roku. W latach 1980-1982 podyplomowe studia na wydziale scenografii teatralnej i filmowej w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od ukończenia studiów prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną. Udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in. „Pokolenia – Tendencje”, BWA, Kraków; „Absolwenci II”, Galeria Pryzmat, Kraków; „Artyści z Krakowa”, „Kunsthalle, Norymberga; „Kunstspektrum”, Pałac Sztuki, Dϋsseldorf; „Art Cologne”, Kolonia; „Art Basel”, Bazylea; Państwowe Muzeum Narodu i Gospodarki,
Dϋsseldorf; Galeria Gering, Frankfurt; Muzeum Śląska Opolskiego, Opole.

Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych, miejskich i prywatnych m. in.: w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Szwajcarii oraz w USA.

Nagrody: I-sza nagroda Związku Artystów Plastyków w Dϋsseldorfie. II-ga nagroda Wojewody Zachodniopomorskiego na 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

źródło: materiały nadesłane

08-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)