REKLAMA
REKLAMA

Zarząd Powiatu Sanockiego prosi o przeniesienie laryngologii

Zarząd Powiatu wystąpił do premier Ewy Kopacz o dofinansowanie z rezerwy budżetowej przeniesienia oddziału laryngologii ze starego do nowego szpitala. W ostatnich latach Powiat Sanocki, dwukrotnie otrzymał pieniądze z tej puli.

– Dzięki wcześniej otrzymanym środkom z innych źródeł, w tym przed rokiem z rezerwy premiera przenieśliśmy ze „starego” szpitala dwa oddziały – kardiologiczny i neurologiczny. Ministerstwo Zdrowia, do którego obecnie zwróciliśmy się o dofinansowanie, zasugerowało jednak, że takie środki mogą być jedynie w gestii pani premier.
Ponieważ w tym monecie ani my, ani szpital nie dysponujemy pieniędzmi za które moglibyśmy przenieść oddział, a bardzo nam na tym zależy, zwróciliśmy się do premier Ewy Kopacz o pomoc w tej sprawie. Liczymy, na to że nam pomoże
– mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Sanocki szpital w swoich strukturach posiada cztery podstawowe oddziały: oddział wewnętrzny, oddział chirurgii, oddział dziecięcy, oddział położniczo-ginekologicznych, które obsługują powiat sanocki liczący 96 tys. mieszkańców oraz dodatkowo 9 oddziałów specjalistycznych i trzy pododdziały:

szpitalny oddział ratunkowy, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział kardiologiczny z salą intensywnego nadzoru kardiologicznego, oddział pulmonologii, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddział neurologiczny, oddział noworodkowy, oddział obserwacyjno-zakaźny, oddział laryngologii, pododdział urologiczny, chirurgii naczyniowej i udarowy.

Wielu z nich nie mają sąsiednie powiaty (leski, bieszczadzki, brzozowski), dlatego też zasięg terytorialny i populacyjny poszczególnych specjalności medycznych jest znacznie większy, np. oddział zakaźny zabezpiecza pięć powiatów (500 tys. mieszkańców), oddział pulmonologii cztery powiaty (210 tys. mieszkańców), oddział neurologii trzy powiaty (150 tys. mieszkańców).

W ciągu roku w szpitalu hospitalizowanych jest około 17 tys pacjentów, wykonywanych jest około 4600 zabiegów operacyjnych i odbieranych około 620 porodów.

Źródło: informacja nadesłana Powiat Sanok

07-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)