REKLAMA
REKLAMA

Miały jechać na wschód. Zatrzymali je na granicy

PODKARPACIE. W tym tygodniu funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej trzech kradzionych pojazdów. 6 lutego  na przejściu granicznym w Krościenku strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie z UE samochodu osobowego marki Peugeot.

Funkcjonariusze dokonujący kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdzili wyraźną ingerencje w pole numerowe VIN. Pojazdem kierował 33 – letni obywatel Ukrainy, który jest również współwłaścicielem pojazdu. Wartość Peugeota to 7 tysięcy złotych.

W środę (5 bm.) do odprawy granicznej w Placówce Straży Granicznej w Medyce zgłosił się 28 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym marki Nissan. Strażnicy graniczni ujawnili, że mężczyzna przewoził w swoim pojeździe elementy z innego samochodu – białej Skody Fabia, były to m.in. przednie i tylne drzwi samochodowe i klapa bagażnika. W wyniku sprawdzeń ustalono, że Skoda została skradziona w ubiegłym roku na terytorium Czech. Wartość zatrzymanych części to 6 tysięcy złotych.

6 lutego w przejściu granicznym w Medyce zatrzymano Citroena Jumper. Samochód przewożony był pojazdem ciężarowym marki Mercedes typu „laweta” . Mercedesem kierował 37 – letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni ustalili że Citroen jest poszukiwany, gdyż został skradziony na terytorium Włoch. Wartość pojazdu oszacowano na 35 tysięcy złotych.

Wszystkie zatrzymane pojazdy zostały przekazane funkcjonariuszom Policji celem dalszego prowadzenia sprawy.

BOSG

08-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)