REKLAMA
REKLAMA

Niebezpieczne ciężarówki na drogach powiatu sanockiego

Biorąc pod uwagę liczne przypadki niestosowania się do znaków dotyczących mas pojazdów poprzez kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy poruszają się po drogach wojewódzkich i powiatowych policjanci we czwartek przeprowadzili akcję „Tonaż”.

Celem akcji jest ujawnianie kierujących pojazdami ciężarowym, którzy nie stosują się do znaków drogowych dotyczących mas pojazdów, powodując niszczenie nawierzchni dróg oraz konstrukcji mostów na drogach wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Przyczynia się to do powstawania kolein oraz wyłomów, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Równie ważną sprawą jest sprawdzanie stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz eliminacja kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Ponadto w trakcie prowadzonych działań policjanci dokonują weryfikacji zasadności ustawienia znaków dotyczących mas pojazdów, a w sytuacjach uzasadnionych będą występować bezpośrednio do zarządców dróg z wnioskami o ewentualne korekty.

Policjanci w ramach akcji dokonali kontroli13 aut ciężarowych. W 8 przypadkach ujawniono zachowanie niezgodne z prawem. 6 kierowców ukarano mandatami karnymi,a wobec 2 zastosowano pouczenia.

Tego typu akcje będą systematycznie przeprowadzane.

KWP

08-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)