REKLAMA
REKLAMA

Przygotowania mistrzów do nowego sezonu zgodnie z planem

Za sanoczanami blisko miesiąc letnich przygotowań – To, co mieliśmy zaplanowane, zostało zrealizowane. Do urlopów zostały nam dwa tygodnie i mam nadzieję, że nic nam nie pokrzyżuje planów – mówi Tomasz Demkowicz, trener Ciarko PBS Bank.

Nacisk kładliśmy głównie na wytrzymałość i siłę. Zajęcia były głównie na siłowni, w terenie, były też rowery czy boisko. Ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć, nikt nie narzeka na żadne urazy, oby tak dalej – dodaje Tomasz Demkowicz.

Cały czas pracujemy ciężko, na każdym treningu. Treningi są różnorodne co jest ważne, żeby nie popaść w monotonię. Fajna atmosfera w drużynie pozwala skupić się w stu procentach na pracy i walce o miejsce w składzie na nadchodzący sezon – mówi junior Piotr Naparło.

W sanockim składzie nastąpiło kilka roszad, szczególnie wśród obcokrajowców. Doszedł bramkarz Pitton, obrońcy Zatko, DaCosta oraz napastnik Knox. – Zobaczymy jak nowi zawodnicy będą się prezentować pod względem fizycznym po przyjeździe. W porównaniu z poprzednim sezonem będzie ich mniej, więc skład teoretycznie będzie słabszy, ale w praktyce może być inaczej – wyjaśnia trener mistrza Polski.

Po półtora roku do regularnych treningów wrócił wychowanek klubu Michał Radwański. – Ciężko trenuje, jak pozostali i nie widać u niego żadnych zaległości – zakończył trener. Drużyna 11 lipca uda się na dwutygodniowe urlopy, by powrócić do treningów na sucho i z końcem lipca wyjść na lód.

Skomplikowała się sytuacja z turniejem w Miszkolcu. Klub został poinformowany przez gospodarza, że wycofała się najpierw ekipa z Niemiec, a następnie węgierska SAPA. Miszkolc zaproponował dwumecz piątek-sobota lub sobota-niedziela, który zostanie prawdopodobnie przyjęty przez włodarzy Sanoka.

Aktualnie trenująca kadra Ciarko PBS Bank KH Sanok:

Bramkarze:
Mateusz Skrabalak, Bartosz Hućko

Obrońcy:
Rafał Dutka, Bogusław Rąpała, Kamil Dolny, Mateusz Gębczyk, Konrad Ćwikła*, Kamil Olearczyk*.

Napastnicy:
Marek Strzyżowski, Michał Radwański, Marcin Biały, Rafał Ćwikła, Mateusz Wilusz, Radosław Sawicki, Maciej Mermer, Robert Kostecki, Krzysztof Zapała, Hubert Demkowicz, Dariusz Wanat, Piotr Naparło* oraz Martin Vozdecky, który jeszcze nie ma podpisanego kontraktu.

* – Walczący o miejsce w składzie

W lipcu do drużyny dołączy Miroslav Zatko a w sierpniu: Petr Sinagl, Bryan Pitton, Justin DaCosta, Jordan Knox, Mike Danton (jeszcze nie ma kontraktu).

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

27-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)