REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowe spotkanie w PWSZ i u burmistrza (FILM, ZDJĘCIA)

Międzynarodowe spotkanie w PWSZ i u burmistrza (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 27 lutego br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku gościli uczestnicy seminarium „GET IN”. Seminarium zostało zorganizowane dzięki projektowi  Centrum Inicjatyw Europejskich SUBCARPATHIA.

Jego celem jest  umożliwienie nawiązania nowych kontaktów i znajomości czy znalezieniu partnerów gotowych i chętnych do współpracy, a także upowszechnianie wiedzy o zasadach i możliwościach takiej współpracy.

W seminarium odbywającym się w Zwierzyniu brali udział przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych i publicznych z krajów Unii Europejskiej, takich jak Polska, Słowenia, Słowacja, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria, a także z Turcji.  Uczestnicy mają okazję wymienić doświadczenia, podzielić się ideami i pomysłami, które w przyszłości mogą zaowocować konkretnymi projektami międzynarodowymi. Na program seminarium składają się także warsztaty prowadzone nowatorskimi metodami, których tematem są metody rozwijania współpracy. Organizatorzy liczą na to, że stworzona dzięki seminarium sieć partnerów pozwoli na realizację wielu ciekawych ponadnarodowych projektów młodzieżowych.

Wizyta uczestników „GET IN” w PWSZ Sanok służyła prezentacji fundacji i organizacji uczestniczących w seminarium szerszemu gronu , w tym studentom PWSZ.

PWSZ Sanok


Spotkanie z zagraniczna młodzieżą
Przedstawiciele organizacji pozarządowych i publicznych z krajów Unii Europejskiej i Turcji gościli 27 lutego w Urzędzie Miasta Sanoka. Spotkanie odbyło się w ramach seminarium kontaktowego ”GET IN” zorganizowanego przez Centrum Inicjatyw Europejskich SUBCARPATHIA w ramach akcji 4.3 – Szkolenie i Tworzenie Sieci, Programu „Młodzież w Działaniu”.

Zagranicznych gości przyjął Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, który w przygotowanej prezentacji opowiedział im o Sanoku, jego atrakcjach, zabytkach, o  gospodarczej, kulturalnej, sportowej stronie życia miejskiego. Młodzież chętnie pytała także o współpracę Miasta z organizacjami pozarządowymi.

Trzydniowe seminarium, w którym uczestniczyli goście miało służyć nawiązaniu nowych kontaktów, znajomości, znalezieniu partnerów – gotowych i chętnych do współpracy. CIE SUBCARPATHIA w Sanoku zaprosiło zarówno organizacje, które nie posiadają dużego doświadczenia na forum międzynarodowym, aczkolwiek z dużym zapałem i chęcią podchodzą do współpracy w tej dziedzinie, jak i te ze sporym bagażem doświadczeń.
– Dzięki takiemu zestawieniu chcemy, by nasze spotkanie pozwoliło wymienić doświadczenia, nowe idee i pomysły, a co najważniejsze – pozwoliło realizować przyszłe projekty z nowymi partnerami –
podsumowuje Grzegorz Woźniak pełniący funkcję prezesa stowarzyszenia.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook