REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Strachociny i Zarszyna nie dali się oszukać „na wnuczka”

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch prób oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do mieszkańców Strachociny i Zarszyna zadzwoniły osoby, które podając się za krewnych, prosił o pożyczenie pieniędzy. Na szczęście nie dali się oszukać. Ludzie byli czujni i o zdarzeniu powiadomili sanocką Policję.

Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch prób przestępstwa metodą na tzw. „wnuczka”. O godz. 13.45 do 72-letniego mieszkańca powiatu sanockiego zadzwoniła kobieta podająca się za jego wnuczkę. Chciała pożyczyć od mężczyzny pieniądze na remont samochodu. Jednak głos kobiety nie był podobny do głosu jego wnuczki więc zaczął pytać kobietę o szczegóły związane z rodziną. Wówczas rozmówczyni przerwała połączenie.

Kolejny przypadek miał miejsce w Strachocinie około godz. 19. Do 49-letniego mieszkańca powiatu sanockiego zadzwonił mężczyzna, który podając się za znajomego prosił o przelanie na jego konto bankowe kwoty 10 tys. zł.  Pomimo odmowy ze strony 49-latka mężczyzna dzwonił jeszcze kilka razy i za każdym razem prosił o dokonanie przelewu pieniędzy.  Przezorny mężczyzna również wypytywał rozmówcę o żonę oraz dzieci, a także miejsce aktualnego pobytu. W tym przypadku także fałszywy kolega rozłączył się. Obydwaj mężczyźni byli bardzo czujni. Słyszeli o podobnych przypadkach oszustw w mediach. O zaistniałym fakcie powiadomili policję.

Sanoccy policjanci przestrzegają przed tym zagrożeniem. Bądźmy rozważni, ostrożni i podejrzliwi, wobec osób, które proszą nas o pieniądze. Najczęściej ofiarami przestępstw na tzw. „wnuczka” padają osoby starsze i samotnie mieszkające. Ludzi tych cechuje dobroć oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy tego potrzebują. Niestety, pozytywne cechy charakteru często wykorzystują przestępcy. Apelujemy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości, co do wiarygodności rozmówcy, zawsze skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw, podejrzeń i prób wyłudzenia pieniędzy przez telefonicznego rozmówcę należy niezwłocznie powiadomić policję – telefon alarmowy 997.

Policja apeluje również do ludzi młodych, aby objęli opieką osoby starsze, samotnie mieszkające, chroniąc tym samym przed staniem się ofiarą przestępstwa.

źródło: KPP Sanok

foto: sxc.hu

07-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)