REKLAMA
REKLAMA

Mitologiczne zmagania

TARNAWA DOLNA / PODKARPACIE. 15 maja w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej odbył się konkurs humanistyczny „Świat starożytny w książkach Witolda Makowieckiego”. Konkurs miał charakter gminny, w którym udział wzięły trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych

z Czaszyna, Poraża, Zagórza i Tarnawy Dolnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów humanistycznych z SP z Tarnawy Dolnej.

Celami konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie wiedzy o kulturze cywilizacji basenu Morza Śródziemnego w starożytności. Uczniowie biorący udział w konkursie byli zobowiązani do przeczytania książek Witolda Makowieckiego „Przygody Meliklesa Greka”, „Diossos” oraz fragmentów „Mitologii” Jana Parandowskiego.

Różnorodne dyscypliny dawały szansę na wykazanie się szczegółową wiedzą, jak i na dobrą zabawę. Także publiczność brała czynny udział w konkursie, przebierając się w stroje greckich bogów i bohaterów.

Rywalizacja we właściwym konkursie była bardzo zacięta i wyrównana, ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porażu.

Wiesława Zając
Mariusz Kluczyński

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)