REKLAMA
REKLAMA

Mitologiczne zmagania

TARNAWA DOLNA / PODKARPACIE. 15 maja w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej odbył się konkurs humanistyczny „Świat starożytny w książkach Witolda Makowieckiego”. Konkurs miał charakter gminny, w którym udział wzięły trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych

z Czaszyna, Poraża, Zagórza i Tarnawy Dolnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów humanistycznych z SP z Tarnawy Dolnej.

Celami konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie wiedzy o kulturze cywilizacji basenu Morza Śródziemnego w starożytności. Uczniowie biorący udział w konkursie byli zobowiązani do przeczytania książek Witolda Makowieckiego „Przygody Meliklesa Greka”, „Diossos” oraz fragmentów „Mitologii” Jana Parandowskiego.

Różnorodne dyscypliny dawały szansę na wykazanie się szczegółową wiedzą, jak i na dobrą zabawę. Także publiczność brała czynny udział w konkursie, przebierając się w stroje greckich bogów i bohaterów.

Rywalizacja we właściwym konkursie była bardzo zacięta i wyrównana, ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porażu.

Wiesława Zając
Mariusz Kluczyński

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)