REKLAMA
REKLAMA

3,5 mln zł z rezerwy Premiera na most w Pastwiskach dzięki interwencji Elżbiety Łukacijewskiej

PODKARPACIE. Od 15 lat mieszkańcy Pastwisk i okolic oraz lokalne władze próbowały zdobyć pieniądze na przebudowę mostu na rzece Wisłok, który liczy sobie obecnie 80 lat i jest fatalnym stanie technicznym. W ostatnim czasie mogły przez niego przejeżdżać pojazdy o wadze do 6 ton

a wszystkie inne zmuszone były przeprawiać się bezpośrednio przez rzekę w jej najpłytszym fragmencie, co skutkowało jej dużym zanieczyszczeniem.

Elżbieta Łukacijewska – poseł do Parlamentu Europejskiego spotkała się  w tej sprawie z Premierem Donaldem Tuskiem i  przekonała go do uruchomienia środków z rezerwy na remont mostu w Pastwiskach. Premier zdecydował się przekazać 3,5 mln złotych na to przedsięwzięcie. Całkowity koszt przebudowy  ma wynieść 5 mln złotych. Gminy Rymanów, Zarszyn oraz Powiat Krośnieński przygotowały uchwały mające na celu wesprzeć inwestycję, do której dołożą się również sołectwa Pastwiska, Puławy, Nadleśnictwo Rymanów oraz lokalni przedsiębiorcy a także rolnicy.

– Ogromnie cieszę się, że mogłam pomóc zdobyć pieniądze na tą ważną dla mieszkańców Pastwisk i okolic inwestycję – podkreśliła Elżbieta Łukacijewska.

materiały nadesłane

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook