REKLAMA
REKLAMA

Najlepszy z najlepszych uczy się w zagórskim Gimnazjum

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” – odważ się być mądrym.

W tegorocznej, XIII. edycji konkursu uczestniczyło ponad 1400, zafascynowanych naukami ścisłymi uczniów z terenu województwa podkarpackiego.

Ten niezwykle prestiżowy, objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty konkurs rokrocznie umożliwia rywalizację najtęższym umysłom naszego regionu. O tym jak wysoki jest poziom tych intelektualnych zawodów, niech świadczy chociażby fakt, że do finałowej rozgrywki przystępują najczęściej wielokrotni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, którzy niczym gladiatorzy zmagają się nie tylko z trudnymi zagadnieniami, ale również przezwyciężają chwile słabości zarówno podczas przygotowań, jak i w trakcie konkursu.

Tym samym jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że reprezentant naszej szkoły Przemysław Kasprzyk, skrupulatnie przygotowywany i motywowany przez Patryka Nisiewicza, bezapelacyjnie zwyciężył w kategorii interdyscyplinarnej tegoż konkursu, zostając tym samym najlepszym umysłem ścisłym województwa podkarpackiego. W tym miejscu warto również wspomnieć, że droga Przemka do sukcesu na pewno byłaby znacznie trudniejsza, gdyby nie wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół i nauczycieli, za co im wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

materiały nadesłane

03-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)