REKLAMA
REKLAMA

Narciarze pobiegli „Tropem Wilka”

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę 1 lutego odbyła się pierwsza edycja biegu narciarskiego „Tropem Wilka”, którego głównym organizatorem było Nadleśnictwo Cisna wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wetliny i Okolic oraz Grupą Bieszczadzką GOPR.

Rano przy wiacie edukacyjnej w Smereku stawiło się prawie 100 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 3 i 10 km. Leśna stokówka okazała się być znakomitą areną zmagań, choć od zawodników wymagała dobrego panowania nad nartami. Każdy mógł sprawdzić swe umiejętności narciarskie szusując w bieszczadzkim lesie, na trasie zaś rzeczywiście można było spotkać wilcze tropy.

W kategorii kobiet zwyciężyła Ilona Doliwa z Lutowisk, przed Jagodą Bryk z Cisnej i Agatą Lenkiewicz-Bardzińską z Nadleśnictwa Lutowiska. Najlepszym wśród panów okazał się Robert Gleń z Jedlicza, który osiągnąwszy znakomity czas 30 minut 54,63 sek., wyprzedził Piotra Szczygła (RDLP Lublin) i Jacka Habrata (RDLP Krosno).

Liderem klasyfikacji leśników został Piotr Szczygieł przed Jackiem Habratem i Teodorem Fursem (Nadl. Baligród). Najlepsza z leśniczek Agata Lenkiewicz-Bardzińska przed Katarzyną Szczerbicką (obie Nadl. Lutowiska).

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, zaś każdy z uczestników miał szansę wylosować dodatkowe nagrody ufundowane przez firmę DISTEIN, które wręczał jej dyrektor Handlowy Artur Kurz.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie.

Narty krzyżowały się ze sznurami wilczych tropów

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)