REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nękał byłą partnerkę. Grozi mu do 3 lat więzienia

SANOK / PODKARPACIE. Na trzy miesiące trafił do aresztu 26-letni mężczyzna, który wielokrotnie, uporczywie nękał swą byłą partnerkę. Policjanci postawili mu kilka zarzutów. Mężczyzna odpowie za stalking, groźby karalne oraz uszkodzenie ciała. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Stalking to uporczywe i natrętne nękanie osoby, śledzenie jej, nagabywanie, a także osaczanie przez ciągłe wizyty, telefony, sms-y czy nawet podarunki. Działanie stalkera musi nosić cechy uporczywości i być wyraźnie nacechowane złą wolą. Sprawca tego przestępstwa musi mieć świadomość, że jego zachowanie jest niechciane przez pokrzywdzonego. Dla zaistnienia tego przestępstwa niezbędne jest, by zachowanie sprawcy wzbudzało w ofierze poczucie zagrożenia albo istotnie naruszało jej prywatność.

Dokładnie tak, jak ustalili policjanci z Sanoka, wyglądało postępowanie 26-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który od połowy sierpnia bieżącego roku nękał swoją byłą partnerkę.

Mężczyzna kilka razy dziennie wysyłał na jej telefon komórkowy obraźliwe sms-y, dzwonił do niej o różnych porach dnia i nocy. Nachodził ją w miejscu zamieszkania oraz pracy, Obserwował i śledził . Robił zdjęcia bez jej zgody, poniżał w opinii lokalnego środowiska. Czekał na nią na przystanku autobusowym i wsiadał wraz z nią do tego samego autobusu. Groził jej śmiercią.

Kilka dni temu mężczyzna po raz kolejny przyszedł pod dom swojej ofiary. Bez powodu uderzył ją w twarz i ponownie groził, że ją zbije. Kobieta wezwała Policję. Sprawca uciekł, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów czterech przestępstw na szkodę byłej partnerki:   uporczywe nękanie, dwukrotne kierowanie gróźb karalnych oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Ponadto okazało się, że w innym postępowaniu wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policji połączony z zakazem inicjowania kontaktów z pokrzywdzoną. Podejrzany jednak całkowicie zignorował ten środek zapobiegawczy, dlatego też skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Sąd Rejonowy w Sanoku tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu 3 lata więzienia.

KPP Sanok

03-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)