REKLAMA
REKLAMA

Nie bądźmy obojętni!

Choć do kalendarzowej zimy jeszcze daleko, temperatury coraz bardziej przypominają te zimowe. Policjanci apelują o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim, dla których niskie temperatury stanowią zagrożenie zdrowia a nawet życia.

Już od kilku tygodni lescy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na ochronę osób bezdomnych, starszych, nieporadnych życiowo czy też incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu przed skutkami niskich temperatur. W tym celu odwiedzają miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, informują o nich instytucje pomocowe a w razie potrzeby sami udzielają pomocy.

Jednak nie zawsze funkcjonariusze są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

KPP Lesko

28-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)