REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

REGION: Nie wiedział, że przemyca?

PODKARPACIE. Ponad tysiąc paczek papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego. Kierowca twierdził, że ma samochód od miesiąca i nie wiedział, że są w nim ukryte papierosy.

25-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy na pasie „nic do oclenia” na przejściu granicznym w Medyce. Mimo, że mężczyzna zadeklarował, że nie wiezie żadnych towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego, funkcjonariusze Służby Celnej skierowali jego pojazd do szczegółowej kontroli. Jak się okazało, w dachu samochodu i boku bagażnika ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy.  Celnicy wykryli w tym samochodzie łącznie 1154 paczki papierosów  różnych marek.

Kierowca próbował tłumaczyć, że posiada ten samochód od miesiąca i nie wiedział, że ukryte są w nim papierosy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a do prowadzonej sprawy zatrzymane zostały nie tylko papierosy ale także samochód, który posłużył do przemytu.

Izba Celna w Przemyślu

15-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)