REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy 20-letni mieszkaniec pow. brzozowskiego spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

SANOK / PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (6.02) wieczorem na skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta w Sanoku. Wykonujący prawidłowy manewr skrętu citroen został uderzony przez kierowcę audi, który nie ustąpił pierwszeństwa. – Po kilku sekundach od uderzenia sprawca uciekł – mówił jeden ze świadków kolizji. Sprawca miał 0,5 promila alkoholu.

Policjanci pracowali na miejscu kolizji,  której sprawca  zbiegł z miejsca zdarzenia. Podczas rozmowy z poszkodowanym i ustalania okoliczności zdarzenia do funkcjonariuszy podszedł młody człowiek. Powiedział, że jest sprawcą stłuczki, a spowodował ją bo szyby w jego samochodzie z prawej strony były zaparowane i utrudniały widoczność. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 17 w Sanoku na skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany jechał samochodem marki Citroen ulicą Staszica. Sygnalizując zamiar skrętu w lewo zmienił pas na środkowy. W tym czasie pojazd marki Audi wyjeżdżający od ulicy Traugutta nie ustąpił mu pierwszeństwa i wjeżdżając na skrzyżowanie doprowadził do zderzenia, a następnie oddalił się w kierunku ulicy Zamkowej.

Na środku skrzyżowania, obok urwanej części zderzaka audi, została również tablica rejestracyjna. Sądzę, że gdyby sprawca jej nie zgubił, nie wróciłby na miejsce zdarzenia – relacjonuje świadek kolizji.

Policjanci będący na miejscu prowadzili rozpytanie na temat pojazdu sprawcy oraz rysopisu kierującego. W momencie ustalania okoliczności zdarzenia do funkcjonariuszy podszedł młody człowiek i poinformował, że to on był sprawcą kolizji. Tłumaczył, że chcąc włączyć się do ruchu upewnił się, że nic nie jedzie, jednak szyby w samochodzie z prawej strony były zaparowanie i znacznie utrudniały mu widoczność.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował samochodem Audi był nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponda 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Wraz z kierującym jechał pasażer, 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowany, 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Sprawa zostanie skierowana do sądu.

źródło: Red., KPP Sanok

07-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)