REKLAMA
REKLAMA

Przypomną Niemcom, kto wywołał II wojnę. 1 września zgromadzenia pod ambasadami i konsulatami (VIDEO)

Reduta Dobrego Imienia organizuje 1 września, w 75. rocznicę napaści Niemiec na Polskę, zgromadzenia publiczne pod niemieckimi placówkami dyplomatycznymi. Do akcji przyłączyli się również kibice Śląska Wrocław.

Podczas zgromadzeń zostanie odczytanie oświadczenie Reduty Dobrego Imienia, w którym przypomniane zostaną podstawowe fakty: to Niemcy są odpowiedzialni za wybuch II wojny światowej, a niemieckim celem wojny była eksterminacja narodów zamieszkujących Rzeczpospolitą.

Współcześnie trwa antypolska kampania propagandowa, mająca na Polaków przerzucić winy za niemieckie zbrodnie podczas II wojny światowej – czego przykładem i symbolem jest emisja 1 września antypolskiego, rasistowskiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, wyprodukowanego z publicznych funduszy RFN. Stale używane jest w niemieckich mediach oszczercze określenie „polskie obozy koncentracyjne”.

Po wysłuchaniu oświadczenia zebrani odczytają nazwy ponad 200 głównych (na ogólną liczbę ponad 1700) niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłady, w których ginęli obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. W Warszawie listę przeczyta Jerzy Zelnik. Zebrani będą trzymać w rękach tabliczki z nazwami tych obozów.

„Reduta Dobrego Imienia nie spocznie w zwalczaniu niemieckiej agresji propagandowej przeciwko Polsce. Prawda zwycięży, a oszczercy zostaną ukarani!” – zapewniają organizatorzy.

Do akcji przyłączyli się również kibice Śląska Wrocław. Portal Fan Śląsk informuje, że kibicowska manifestacja ma być ciągiem dalszym oprawy, która pokazana została w czasie meczu z Górnikiem Zabrze. Znalazło się na niej hasło „Piastowski Wrocław zawsze polski” oraz godło Polski z lat 1919-1927 a także Rodło. Oprawę wieńczył napis odnoszący się do Polaków na ziemiach zachodnich „Byliśmy, jesteśmy będziemy”. Pod tekstem zamieszczamy wideo prezentujące oprawę meczu.

„Wsłuchujemy się w komentarze wyboru Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. W Niemczech niemal euforia. To wyraźny sygnał, czyich interesów ma tak naprawdę Tusk pilnować i kogo przede wszystkim autor stwierdzenia „polskość to nienormalność” będzie reprezentować” – czytamy na portalu Fan Śląsk.

Zgromadzenia odbędą się w następujących miejscach:

Pod Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, ul. Jazdów 12 o godz. 16:30
Pod Konsulatem Generalnym RFN w Gdańsku, Al. Zwycięstwa 23 o godz. 16:30
Pod Konsulatem Generalnym RFN w Krakowie, ul. Stolarska 7 o godz. 16:30
Pod Konsulatem Generalnym RFN we Wrocławiu, ul. Podwale 76 o godz. 18:30 (wspólnie z Solidarni 2010)
Pod Ambasadą RFN w Londynie, 23 Belgrave Square, London, SW1X 8PZ, godz. 18:00 (wspólnie z Grupą PogLond)

Źródło: www.Niezalezna.pl

01-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)