REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Niezwykły 13 latek z Gimnazjum nr 1 w Sanoku

SANOK. Piotr Nałęcki, uczeń klasy I Gimnazjum nr 1 w Sanoku zdobył złoty medal podczas nieoficjalnych mistrzostw Europy dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Podczas zawodów Viking Race” w holenderskim Heerenveen, sanoczanin wygrał dwie z czterech konkurencji, co dało mu zwycięstwo w wieloboju.

Piotr Nałęcki, uczeń klasy I Gimnazjum nr 1 w Sanoku jest kimś niezwykłym. Jego talent łyżwiarski, zaangażowanie i pracowitość pozwala stwierdzić, że podąża tą samą drogą którą podążali inni wielcy sportowcy pochodzący z Sanoka jak np. Katarzyna Bachleda-Curuś, Witold Mazur (absolwent dawnej SP1 obecnie G1), Maciej Biega czy Piotr Michalski.

W Polsce co roku rozgrywany jest cykl zawodów łyżwiarskich podzielonych na grupy dziecięce, młodzików, juniorskie i seniorskie. Zawody grupy dziecięcej nazywają się Ogólnopolskie Zawody Dzieci „Szukamy talentów” i rozgrywane są w kategorii wiekowej do 11 lat oraz  12, 13 i 14 lat. Cykl zawodów kończy „Finał OZD”, który traktowany jest, jak Mistrzostwa Polski Dzieci.  Zwycięzcy (dziewczęta i chłopcy) tych najważniejszych w sezonie zawodów  w kategoriach wiekowych  12, 13 i 14 lat otrzymują zaproszenia na międzynarodowe zawody „Viking Race” rozgrywane w kolebce łyżwiarstwa szybkiego holenderskim Heerenveen. Zawody te są nieoficjalnymi Mistrzostwami Europy Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim w wieku 12-17 lat. W tym roku (podobnie, jak w ubiegłym jako dwunastolatek), Piotr Nałęcki wygrał „Finał OZD” i otrzymał zaproszenie do Holandii na 26 edycję „Viking Race”.

Podkarpacki Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa na 2 tygodnie przed zawodami postanowił wysłać Piotrka (który trenuje w klubie SKŁ „Górnik”) wraz z trenerem Grzegorzem Kudłą do Zakopanego, by tam odpowiednio przygotował się do startu.

Efektem było utrzymanie wysokiej formy zawodnika, co zaowocowało najwyższym wynikiem w historii startów sanoczan w tej prestiżowej imprezie!

Piotr w dwudniowych zawodach startował w kategorii 13 lat na dystansach:

500m    –       41,28s     –    2. miejsce
500m    –       41,39s     –    1. miejsce
500m    –       41,29s     –    1. miejsce
1000m    –    1.21,50s     –    2. miejsce

W klasyfikacji generalnej wieloboju uzyskana ilość punktów dała mu wyraźne zwycięstwo i złoty medal!

Wynik 41,28s (500m) oraz 1.21,50 (1000m) jest trzecim wynikiem w historii zawodów „Viking Race”.

W tym roku w zawodach wzięło udział 288 sportowców z 11 krajów!

źródło: materiały nadesłane

14-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)