REKLAMA
REKLAMA

Niezwykły 13 latek z Gimnazjum nr 1 w Sanoku

SANOK. Piotr Nałęcki, uczeń klasy I Gimnazjum nr 1 w Sanoku zdobył złoty medal podczas nieoficjalnych mistrzostw Europy dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Podczas zawodów Viking Race” w holenderskim Heerenveen, sanoczanin wygrał dwie z czterech konkurencji, co dało mu zwycięstwo w wieloboju.

Piotr Nałęcki, uczeń klasy I Gimnazjum nr 1 w Sanoku jest kimś niezwykłym. Jego talent łyżwiarski, zaangażowanie i pracowitość pozwala stwierdzić, że podąża tą samą drogą którą podążali inni wielcy sportowcy pochodzący z Sanoka jak np. Katarzyna Bachleda-Curuś, Witold Mazur (absolwent dawnej SP1 obecnie G1), Maciej Biega czy Piotr Michalski.

W Polsce co roku rozgrywany jest cykl zawodów łyżwiarskich podzielonych na grupy dziecięce, młodzików, juniorskie i seniorskie. Zawody grupy dziecięcej nazywają się Ogólnopolskie Zawody Dzieci „Szukamy talentów” i rozgrywane są w kategorii wiekowej do 11 lat oraz  12, 13 i 14 lat. Cykl zawodów kończy „Finał OZD”, który traktowany jest, jak Mistrzostwa Polski Dzieci.  Zwycięzcy (dziewczęta i chłopcy) tych najważniejszych w sezonie zawodów  w kategoriach wiekowych  12, 13 i 14 lat otrzymują zaproszenia na międzynarodowe zawody „Viking Race” rozgrywane w kolebce łyżwiarstwa szybkiego holenderskim Heerenveen. Zawody te są nieoficjalnymi Mistrzostwami Europy Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim w wieku 12-17 lat. W tym roku (podobnie, jak w ubiegłym jako dwunastolatek), Piotr Nałęcki wygrał „Finał OZD” i otrzymał zaproszenie do Holandii na 26 edycję „Viking Race”.

Podkarpacki Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa na 2 tygodnie przed zawodami postanowił wysłać Piotrka (który trenuje w klubie SKŁ „Górnik”) wraz z trenerem Grzegorzem Kudłą do Zakopanego, by tam odpowiednio przygotował się do startu.

Efektem było utrzymanie wysokiej formy zawodnika, co zaowocowało najwyższym wynikiem w historii startów sanoczan w tej prestiżowej imprezie!

Piotr w dwudniowych zawodach startował w kategorii 13 lat na dystansach:

500m    –       41,28s     –    2. miejsce
500m    –       41,39s     –    1. miejsce
500m    –       41,29s     –    1. miejsce
1000m    –    1.21,50s     –    2. miejsce

W klasyfikacji generalnej wieloboju uzyskana ilość punktów dała mu wyraźne zwycięstwo i złoty medal!

Wynik 41,28s (500m) oraz 1.21,50 (1000m) jest trzecim wynikiem w historii zawodów „Viking Race”.

W tym roku w zawodach wzięło udział 288 sportowców z 11 krajów!

źródło: materiały nadesłane

14-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)