REKLAMA
REKLAMA

Nominacje do XXI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2015 (FILM, ZDJĘCIA)

Nominacje do XXI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2015 (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 17 grudnia 2014 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyły się Eliminacje Regionalne XXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2015.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje regionale odbywają się w tym roku od 6 do 21 grudnia w 37 ośrodkach, w tym trzech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie oraz Baranowiczach na Białorusi.

W tegorocznych Eliminacjach Rejonowych w Sanoku uczestniczyło 18 podmiotów wykonawczych / chórów, zespołów wokalnych i solistów / z Rzeszowa, Krosna, Miejsca Piastowego, Ustrzyk Dolnych, Haczowa, Warzyc, Łęk Dukielskich, Sieniawy, Wysokiej, Humnisk, Poraża, Czaszyna, razem około 180 wykonawców. Jury w którym zasiedli przedstawiciele organizatora, pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak /przewodnicząca/, Tomasz Tarnwczyk oraz Janusz Ostrowski zakwalifikowało do finału w Będzinie następujących wykonawców:

solistę Michała Kondyjowskiego z Zespołu Szkół Publicznych – Gimnazjum w Sieniawie,

Chór Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Szczególne podziękowania dla P. Bartłomieja Kalinki za zapewnienie profesjonalnego nagłośnienia.

materiały nadesłane

18-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)