REKLAMA
REKLAMA

Nowa choinka na Placu Miast Partnerskich. Miasto wyda blisko 100 tys. zł na ozdoby świąteczne (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na Placu Miast Partnerskich stanęła okazała choinka. Jest to jeden z pierwszych etapów dekorowania miasta świątecznymi ozdobami, które w tym roku będą kosztować mieszkańców blisko 100 tys. złotych.

W 2013 roku ogólny koszt udekorowania miasta świątecznymi lampkami, choinkami i innymi ozdobami wyniósł 79 224 zł. W tym roku, ze względu na dodatkowe elementy urząd wyda 97 175 zł (zakup 500 m.b. kurtynek LED oraz zakup 1 fontanny LED – całościowy koszt 19 950 zł).

Podobnie, jak w zeszłym roku w miejscu fontanny wodnej, która jest letnią atrakcją sanockiego rynku, pojawiła się jej zimowa odmiana – fontanna świetlna. Całości dopełnią m.in. dekoracje świetlne, kurtyny świetlne i motywy ramowe, rozwieszone na Rynku, ul. 3 Maja, placu św. Jana, na mostach: olchowieckim i białogórskim, wokół pomnika Tadeusza Kościuszki, wzdłuż wejścia do parku miejskiego. Główny trakt miejski – od Ronda Beksińskiego aż do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego – zostanie ozdobiony kolorowymi elementami dekoracyjnymi w kształtach świątecznych motywów, umocowanymi na słupach oświetlenia ulicznego. Na rynku oraz placu Miast Partnerskich staną choinki, które zostaną udekorowane kolorowymi światełkami, zaś na placu Harcerskim ozdobiony światełkami zostanie jeden z rosnących tam świerków – dowiadujemy się w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Na kwotę 97 175 zł składa się koszt:

– remontu elementów oświetleniowych,

– utrzymanie w stanie sprawności technicznej oświetlenia świątecznego na terenie miasta przez okres około 2 miesięcy,

– montaż i demontaż oświetlenia,

– transport do magazynów i przechowanie ozdób,

– nowe elementy oświetlenia.

02-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)