REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesny, intensywny, ekscytujący czyli Short Waves Festiwal 2014 w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na pokaz najnowszych polskich filmów krótkometrażowych. W Sanoku zobaczymy 7 filmowych obrazów, wybranych z ponad 280 nadesłanych na konkurs! Każdy z nich to intrygująca historia, opowiedziana w ciekawy i niebanalny sposób, przy użyciu różnych środków wyrazu.

Gwiazdy Nieznane: Short Waves Festival to szansa zobaczenia największych postaci polskiego kina w nowych, nieoczywistych rolach. Aktorskich wyzwań i ucieczki od komercji szukają w krótkich metrażach m.in. Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik.

Globalny Zasięg: Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Amsterdamie, Berlinie, Barcelonie, Rydze.

Możliwość Zdobycia Nagród: Po pokazie widzowie wybiorą (przy pomocy kart do głosowania) najlepszy film z prezentowanego zestawu. Losowanie nagród odbędzie się w Poznaniu po zakończeniu Festiwalu.

Program:
1. HOSANNA
Katarzyna Gondek
Film fabularny /2013/ 9’30”
Hosanna to baśń o dziarskiej dziewczynce, która wpada do świata babki dewotki i sieje w nim słodkie spustoszenie. Wnuczka odkrywa osobliwą kolekcję kolegów babci.

2. MATKA
Łukasz Ostalski
Film fabularny /  2013 /30’
Małgorzata (w tej roli Danuta Stenka)  – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn – narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny.  W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

3. NASZA KLĄTWA
Tomasz Śliwiński
Film dokumentalny / 2013 /27’32”
Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.

4. NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK
Karolina Specht
Animacja / 2013 / 4’53”
Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Ciągłe deformacje i wtłaczanie w cudze formy budzi w nim poczucie buntu. Czy może żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy?

5. REZONANS
Mateusz Sadowski
Film eksperymentalny / 2013 / 6’16”
Efekt czytania i rozmyślania o teoriach fizycznych, które proponują istnienie światów równoległych, o sporach dotyczących tego, czy świat ma strukturę ciągłą (analogową) czy nieciągłą (dyskretną), a wreszcie równoważenia rozbieżnych tropów lekturą, między innymi, Roberta Walsera. Film powstawał równolegle wobec zgłębiania wspomnianych zagadnień.

6. UNCONSCIOUS
Martyna Iwańska
Teledysk  / 2013 / 4’56”
Teledysk do utworu duetu Rebeka. Sam duet pojawia się w klipie, ale najważniejsi są odtwórcy głównych ról – Maria Cieślak i Piotr Stramowski, oraz ascetyczna scenografia. Unconscious to historia hipnotyzującego i niepokojącego związku miłosnego, jednostronnej relacji z zaskakującym otoczeniem.

7. ZIEGENORT
Tomasz Popakul
Animacja / 2013 / 19’33”
Mała nadmorska wioska. Zapracowany ojciec stara się przyuczyć nastoletniego syna do zawodu rybaka. Introwertyczny chłopiec-ryba będzie musiał stawić czoła pierwszej poważnej rywalizacji. Świat odkrywany przez chłopca pełen jest niepokojących znaków, frapujących obserwacji, które niejednokrotnie budzą w nim przerażenie.

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
Termin: 21.03 (piątek)
Godzina: 17.30
Wstęp: 2 Pln.

ZAPRASZAMY!


BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030


19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)