REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesny, intensywny, ekscytujący czyli Short Waves Festiwal 2014 w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na pokaz najnowszych polskich filmów krótkometrażowych. W Sanoku zobaczymy 7 filmowych obrazów, wybranych z ponad 280 nadesłanych na konkurs! Każdy z nich to intrygująca historia, opowiedziana w ciekawy i niebanalny sposób, przy użyciu różnych środków wyrazu.

Gwiazdy Nieznane: Short Waves Festival to szansa zobaczenia największych postaci polskiego kina w nowych, nieoczywistych rolach. Aktorskich wyzwań i ucieczki od komercji szukają w krótkich metrażach m.in. Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik.

Globalny Zasięg: Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Amsterdamie, Berlinie, Barcelonie, Rydze.

Możliwość Zdobycia Nagród: Po pokazie widzowie wybiorą (przy pomocy kart do głosowania) najlepszy film z prezentowanego zestawu. Losowanie nagród odbędzie się w Poznaniu po zakończeniu Festiwalu.

Program:
1. HOSANNA
Katarzyna Gondek
Film fabularny /2013/ 9’30”
Hosanna to baśń o dziarskiej dziewczynce, która wpada do świata babki dewotki i sieje w nim słodkie spustoszenie. Wnuczka odkrywa osobliwą kolekcję kolegów babci.

2. MATKA
Łukasz Ostalski
Film fabularny /  2013 /30’
Małgorzata (w tej roli Danuta Stenka)  – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn – narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny.  W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

3. NASZA KLĄTWA
Tomasz Śliwiński
Film dokumentalny / 2013 /27’32”
Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.

4. NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK
Karolina Specht
Animacja / 2013 / 4’53”
Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Ciągłe deformacje i wtłaczanie w cudze formy budzi w nim poczucie buntu. Czy może żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy?

5. REZONANS
Mateusz Sadowski
Film eksperymentalny / 2013 / 6’16”
Efekt czytania i rozmyślania o teoriach fizycznych, które proponują istnienie światów równoległych, o sporach dotyczących tego, czy świat ma strukturę ciągłą (analogową) czy nieciągłą (dyskretną), a wreszcie równoważenia rozbieżnych tropów lekturą, między innymi, Roberta Walsera. Film powstawał równolegle wobec zgłębiania wspomnianych zagadnień.

6. UNCONSCIOUS
Martyna Iwańska
Teledysk  / 2013 / 4’56”
Teledysk do utworu duetu Rebeka. Sam duet pojawia się w klipie, ale najważniejsi są odtwórcy głównych ról – Maria Cieślak i Piotr Stramowski, oraz ascetyczna scenografia. Unconscious to historia hipnotyzującego i niepokojącego związku miłosnego, jednostronnej relacji z zaskakującym otoczeniem.

7. ZIEGENORT
Tomasz Popakul
Animacja / 2013 / 19’33”
Mała nadmorska wioska. Zapracowany ojciec stara się przyuczyć nastoletniego syna do zawodu rybaka. Introwertyczny chłopiec-ryba będzie musiał stawić czoła pierwszej poważnej rywalizacji. Świat odkrywany przez chłopca pełen jest niepokojących znaków, frapujących obserwacji, które niejednokrotnie budzą w nim przerażenie.

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
Termin: 21.03 (piątek)
Godzina: 17.30
Wstęp: 2 Pln.

ZAPRASZAMY!


BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030


19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)