REKLAMA
REKLAMA

Nowy komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

29 września w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym Komendantem BiOSG został płk SG Piotr Patla.

Zgodnie z Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych płk SG Piotr Patla obejmie stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG z dniem 3 października 2014 r. Dotychczasowy Komendant BiOSG płk SG Waldemar Skarbek obejmie stanowisko komendanta w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej.

(fot. BiOSG)

(fot. BiOSG)

Po zapoznaniu z treścią decyzji nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru Oddziału nowemu Komendantowi BiOSG, podpisanie protokołów, a następnie złożenie meldunku Komendantowi Głównemu Straży Granicznej.

W uroczystości uczestniczyli: Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska, podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele służb granicznych Ukrainy i Słowacji, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, komendanci placówek SG, funkcjonariusze i pracownicy Oddziału oraz zaproszeni goście.

Płk SG Piotr PATLA urodził się 26 maja 1971 r. w Krośnie. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którą ukończył w 2000 roku z tytułem inżyniera. W 2007 r. odbył w Akademii Obrony Narodowej studia uzupełniające magisterskie na kierunku bezpieczeństwo narodowe oraz ukończył wyższy kurs obronny zorganizowany przez Wydział Strategiczno – Obronny ww. uczelni.

Do służby w Straży Granicznej wstąpił w styczniu 1992 r. w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Od 2001 roku kontynuował służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej, gdzie realizował zadania na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych w Zarządzie Ochrony Granicy Państwowej, a później w Zarządzie Granicznym. 26 września 2007 r. został mianowany na stanowisko Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. W marcu 2008 roku powrócił do Komendy Głównej Straży Granicznej, aby objąć stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego, gdzie pełnił służbę do dziś.

Źródło: BiOSG

30-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)