REKLAMA
REKLAMA

Nowy program TVP1 ,,Las Bliżej Nas”. W roli głównej: Bieszczady (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Już w najbliższą sobotę 29 marca w TVP1 rusza nowa, premierowa seria programu „Las Bliżej Nas”, realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi. Do początku czerwca kolejne odcinki będzie można oglądać w Jedynce w każdą sobotę o godzinie 7.10 rano.


Bieszczady – to hasło chyba u każdego, kto je odwiedził, wywołuje wspaniałe wspomnienia, a u pozostałych pozytywne skojarzenia. I właśnie w sercu Bieszczadów, na terenie Nadleśnictwa Baligród (Regionalna Dyrekcja LP w Krośnie), rozegra się akcja 10 nowych odcinków „Lasu Bliżej Nas”.

Dlaczego tam? Z powodu wielu bieszczadzkich „naj”: krośnieńska dyrekcja LP należy do najbardziej lesistych w kraju, jest tam najwięcej rozpalających wyobraźnię miłośników przyrody drapieżników, ogromne bogactwo flory, panują tam szczególnie trudne warunki do prowadzenia gospodarki leśnej, a samo baligrodzkie nadleśnictwo ma… najdłuższą linię brzegową ze wszystkich w kraju. Co najważniejsze, w Nadleśnictwie Baligród pracują nadleśniczy Wojciech Głuszko oraz leśniczowie Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina, którzy będą prowadzącymi i bohaterami „Lasu Bliżej Nas” w nowej odsłonie. Dzięki nim widzowie poznają prozę życia i pracy leśników oraz dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o polskich lasach, przyrodzie, skomplikowanej historii regionu i jego fascynującej kulturze. Wszystko to przedstawione z humorem i w przystępny sposób. Słowem, las okiem zwykłych niezwykłych ludzi, którzy znają go najlepiej, objaśniany prostym językiem.
W pierwszym odcinku poznamy nieco bliżej naszych nietuzinkowych bohaterów i miejsce ich pracy, a także dowiemy się o roli i znaczeniu tzw. martwego drewna w lesie. Zapraszamy do TVP1 w sobotę 29 marca o 7.10 rano. Tego nie można przegapić!

Odcinki nowej serii „Lasu Bliżej Nas” będą dostępne również na portalu edukacyjnym TVP. Znajdują się tam też odcinki poprzednich serii.

 

Tekst: Krzysztof Trębski.
Zdjęcia: Marcin Scelina, Piotr Świtek, Krzysztof Trębski

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)