REKLAMA
REKLAMA

Obchody Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem w Trepczy (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W piątek 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Trepczy odbyły się uroczystości związane z 74. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz 4. Rocznicą Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem.

„Dla tych, którzy odeszli, co zaginęli bez wieści, dla tych, którzy byli nam bliscy, niech spoczywają w pokoju, choć nieraz na ziemi obcej…”

Głównym punktem uroczystości była Msza za Ojczyznę odprawiona przez księdza Piotra Rymarowicza z Trepczy przy ołtarzu polowym.  Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96. ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku na czele z parą prezydencką wspólnie modliły się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Trepczy oraz Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok i Paweł Wdowiak, Sekretarz Gminy.

Po zakończeniu mszy Pani Wójt wraz z Sekretarzem oraz młodzież szkolna z Trepczy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Młodzież przypomniała historię tragicznych wydarzeń z 1940 i 2010 roku, przedstawiając okolicznościowy program słowno-muzyczny.

materiały nadesłane

14-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)