REKLAMA
REKLAMA

Obchody Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem w Trepczy (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W piątek 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Trepczy odbyły się uroczystości związane z 74. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz 4. Rocznicą Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem.

„Dla tych, którzy odeszli, co zaginęli bez wieści, dla tych, którzy byli nam bliscy, niech spoczywają w pokoju, choć nieraz na ziemi obcej…”

Głównym punktem uroczystości była Msza za Ojczyznę odprawiona przez księdza Piotra Rymarowicza z Trepczy przy ołtarzu polowym.  Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96. ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku na czele z parą prezydencką wspólnie modliły się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Trepczy oraz Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok i Paweł Wdowiak, Sekretarz Gminy.

Po zakończeniu mszy Pani Wójt wraz z Sekretarzem oraz młodzież szkolna z Trepczy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Młodzież przypomniała historię tragicznych wydarzeń z 1940 i 2010 roku, przedstawiając okolicznościowy program słowno-muzyczny.

materiały nadesłane

14-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)