REKLAMA
REKLAMA

Obóz językowy gimnazjalistów sanockiej „dwójki” (ZDJĘCIA)

Jak co roku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sanoku uczestniczyli w obozie językowym w Myczkowcach. Przez trzy dni przebywali na terenie Harcerskiego Ośrodka “BERDO”.

Podczas obozu uczniowie pod okiem nauczycieli „szlifowali” język angielski, niemiecki, a także hiszpański, rosyjski oraz francuski. Wykonywali różnorodne zadania w grupach: rozwiązywali krzyżówki, rebusy, quizy i testy językowe. Uczestniczyli w konkurencjach sportowych, w trakcie których również rozwijali umiejętności językowe: czytanie, pisanie, mówienie. Uczniowie mieli okazję układać własne limeryki i stworzyć własną wersję „Lip Dub” do piosenki „Happy” Pharell’a Willams’a.

Pierwszego i drugiego dnia uczniowie klas I i II wykonywali różne zadania z wybranych języków, a uczniowie klas III w ramach treningu sprawdzali i oceniali ich wiadomości. Wieczorem, przy ognisku nastąpiła prezentacja własnoręcznie wykonanych przez obozowiczów maskotek. Zadaniem uczniów było również przedstawienie maskotek w wybranym przez siebie języku.

Na zakończenie obozu nauczyciele wraz z uczniami wybrali się nad Solinę, gdzie atrakcją był zjazd na tyrolce. Dodatkowo nasi gimnazjaliści mieli okazję pospacerować, odpocząć oraz podziwiać walory turystyczne i przyrodnicze terenów otaczających Zalew Soliński. Przeszli również koroną zapory na drugą stronę zalewu, gdzie zjedli obiad i mogli zakupić kartki oraz inne pamiątkowe drobiazgi.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z pobytu: pogoda dopisała, a nauka języków w terenie to dobry sposób na sprawdzenie swoich wiadomości i rozwijanie umiejętności językowych.

źródło: materiały nadesłane

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)