REKLAMA
REKLAMA

Od dzisiaj przejedziemy nowym mostem w Tarnawie Górnej!

TARNAWA GÓRNA. Dzisiaj od godziny 14-tej będzie można już jeździć nowym mostem w Tarnawie Górnej. Powiat Sanocki zakończył właśnie trwającą pół roku inwestycję, wartą blisko 2.5 mln zł.

Dzisiaj odbył się końcowy odbiór techniczny. Przewodniczącym komisji był Marek Szpara, który przewodniczy również powiatowej Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Stary, drewniany most w Tarnawie Górnej na remont czekał od lat. Dopiero w tym roku dzięki pieniądzom pozyskanym przez powiat z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji udało się sfinansować inwestycję. Budowa mostu rozpoczęła się w połowie czerwca.

– Nowy most był nam bardzo potrzebny. Stary, drewniany pomimo napraw i wymienianych desek psuł się często. Bardzo czekaliśmy na ten remont, bo  ruch jest tutaj bardzo duży, sporo turystów dojeżdża tędy do Komańczy czy przez “Gruszkę” do Leska – mówi jedna z mieszkanek Tarnawy Górnej.

Zadowolenia z oddania inwestycji do użytku nie kryje również  przewodniczący Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Marek Szpara.

– Bardzo się cieszę, że w tej kadencji udało nam się odbudować dwa mosty w ciągu drogi Tarnawa – Kalnica. Do naprawy pozostały jeszcze obiekty w Łukowem i Średnim Wielkim, oraz drugi w Tarnawie Górnej. Mam nadzieję, że w kolejnej kadencji adaptując posiadaną przez nas dokumentację, przebudujemy kolejny most w Tarnawie Górnej i Łukowem, oraz przygotujemy dokumentację pod remonty mostów w Średnim Wielkim i Olchowej – tłumaczy Marek Szpara.

– Uważam również, że niezbędnym elementem uzupełniającym inwestycje w Tarnawie jest budowa chodnika, która przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg – dodaje  przewodniczący Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Oddawany do użytku obiekt jest kolejnym wyremontowanym w ostatnich czterech latach. – To już siódmy most który oddajemy po remoncie w tej kadencji. Jako pierwszy wyremontowaliśmy w Sanoku na ulicy Konarskiego, później były jeszcze mosty w Łukowem, Mrzygłodzie, Bażanówce, Bukowsku, oraz Pastwiskach – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Oprócz mostów Powiat Sanocki wyremontował 130 km dróg, wydając na to w ciągu ostatnich czterech lat ponad 70 mln zł.

Powiat Sanocki przekazał nieodpłatnie Gminie Zagórz trzy trawersy (belki trzymające konstrukcję) z mostu w Tarnawie Górnej, które mogą być wykorzystane przy budowie mniejszych konstrukcji.

ZDJĘCIA MOSTU PRZED REMONTEM

ZDJĘCIA MOSTU PODCZAS REMONTU:

13-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)